Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

jaka pogoda?

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez mdrmedia » sobota, 30 lis 2013, 18:26

wiekszosć ludzi która tu pisze mieszka na miejscu, ja ponad 10 lat i ja napisałem te wszystkie teskty, w nocy w grudniu temp nie spada poniżej 18 stopnii w miejscach turystycznych
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez strzecha » sobota, 30 lis 2013, 20:23

sam widzisz że do niektórych tekst sam nie dociera,potrzeba jest potwierdzenia większości :D np,
w miejscowościach turystycznych słonecznie,
w górach może popadać i temperatura spadnie może wiać wiatr,
w nocy do 18 w miejscowościach turystycznych ,
w górach od 5 do 9 może padać.
Tejde 0 stopni niebo bezchmurne. :o
Tenerife norte opady i chłodno, brać kurtki. :shock:
strzecha
 
Posty: 47
Dołączył(a): czwartek, 21 cze 2012, 18:52

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez Renata » sobota, 30 lis 2013, 22:38

Do fantastycznego opisu dodanego przez "strzecha", godnego telewizyjnego synoptyka, dodam linki do dokładnych prognoz pogody. Na stronkach można podpatrzeć widoki z radaru, co pozwala przewidzieć czy się nie zachmurzy, kiedy będziemy spacerować sobie brzegiem plaży..
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... NOREGION=1
oraz drugi, który nawet sugeruje jaki jest odpowiedni strój do panującej pogody:
http://www.meteoprog.pl/pl/weather/SantaCruzdeTenerife/
Renata
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek, 1 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: Wrocław - do zmiany na Teneryfę

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez strzecha » sobota, 30 lis 2013, 23:21

godnie mój przedmówco i dziękuję,Renata, dodam że każdy w nowej generacji ma widżety :o ,wystarczy wpisać miejscowość i taki ptaszek wyskoczy :o , wtedy przeczytamy co i jak i gdzie i o której mamy 8-) iść na plaż,czy w góry :shock:
strzecha
 
Posty: 47
Dołączył(a): czwartek, 21 cze 2012, 18:52

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez tombo » środa, 11 gru 2013, 22:53

Nas satysfakcjonuje nawet +20, mieszkamy na co dzień w Norwegii, w górach gdzie o tej porze roku temperatura kształtuje się od -20 do -40.
tombo
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 10 lip 2012, 19:35

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez Renata » czwartek, 12 gru 2013, 10:38

tombo napisał(a):Nas satysfakcjonuje nawet +20, mieszkamy na co dzień w Norwegii, w górach gdzie o tej porze roku temperatura kształtuje się od -20 do -40.

:oops: A ja narzekałam na pogodę w Polsce... Wybacz stwórco :!:
Renata
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek, 1 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: Wrocław - do zmiany na Teneryfę

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez bg209463 » wtorek, 11 mar 2014, 10:55

Witam serdecznie :)
Czy ktoś z obecnych urlopowiczów lub stałych mieszkańców mógłby mi przybliżyć realnie, jaka pogoda panuje w Puerto de la Cruz?
Prognozy wskazują 16-18'C, w moim subiektywnym polskim odczuciu to nie temperatura na szorty i kąpiele...
Mylę się? Czy warunki odczuwalne mimo wszystko będą "plażowe"?
Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedź, wyjeżdżamy pojutrze.
bg209463
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 10 mar 2014, 11:16

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez mdrmedia » wtorek, 11 mar 2014, 11:10

czemu wszyscy pytaja o to samo ...... poczytaj http://www.teneryfa24.pl dokładnie i tam o pogodzie wszystko jest napisane...!!!!!
niestety puerto de la Cruz jest na pólnocy wyspy i to powoduje kaprysną pogode, polecam wypożyczyc auto i jechac na południe wyspy na plaże
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez bg209463 » wtorek, 11 mar 2014, 11:22

Czytałam, to i nie tylko to, od paru dni nic nie robię tylko czytam o warunkach i atrakcjach na wyspie, trust me ;)
Na forach widziałam jedynie zmartwienia o 20-21'C, a to 18'C wydaje mi się mimo wszystko sporo niższe i mało typowe, sądząc po prezentowanych średnich miesięcznych. Obawiam się trochę, że trafimy na "najzimniejszy tydzień od stulecia" czy coś w tym rodzaju, więc wolałam zapytać. Tym bardziej, że prognozy z południa wyspy też obecnie nie wychodzą powyżej 20'C. W moim odczuciu porządne plażowanie wymaga co najmniej 25'C. No nic, najwyżej skupimy się na zwiedzaniu i wycieczkach wypożyczonym autem.
A "wszyscy pytają" dlatego, że to wątek dotyczący aktualnej pogody i że ogólnie po to są fora, żeby rozmawiać. Jeśli istnieje odpowiedniejsze miejsce do zadania takiego pytania - będę wdzięczna za wskazówki. Nikt chyba nie każe czytać tego wątku niezainteresowanym / niechętnym do udzielenia pomocy..? :>
bg209463
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 10 mar 2014, 11:16

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez musicismyextyas5 » wtorek, 11 mar 2014, 16:17

Prognozy pogody w zupełności nie są adekwatne do faktycznej pogody na Teneryfie. W ubiegłym tygodniu wróciłam z Puerto de Santiago. Prognozy pogody przed wylotem max. 20 stopni. Ale 20 stopni to tam było o 9 rano. W ciągu dnia myślę, że temperatura osiągała jakieś 25-26 stopni w cieniu. Na słońcu bardzo przyjemnie, czasem jeśli nie zawiało należało się schłodzić w basenie. To samo tyczy się ogólnie panującej informacji, że teraz na Teneryfie wieje. Owszem wieje, ale tylko na lotnisku i pewnie w Teno. W Puerto co najwyżej zefirek :)
Dodam, że przed wylotem pani z biura mówiła nam, że w styczniu miała temperaturę 26 stopni, gdzie w zupełności jej nie wierzyliśmy, dopóki sami nie pojechaliśmy i się nie przekonaliśmy.
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Aktualna prognoza pogody na najbiższe 5 dni

Postprzez dynastia15 » wtorek, 22 lip 2014, 10:45

Wróciliśmy z Teneryfy 1 lipca, byliśmy od 18 czerwca,miejscowość Puerto de Santiago pogoda upalna ,pierwsze 3 dni przyjemne 24-25 stopni w cieniu i wiaterek przyjemny, koło południa chmury dające wytchnienie na plaży, wieczorem po zachodzie słońca chłodno na cienka bluzę..., a po 3 dniach się zaczęła patelnia :) i to taka że albo nie wychodzić z wody w dzień albo pod parasolem, było ponad 27 w cieniu,piasek parzył stopy,wycieczki w tym upale były nie lada wyzwaniem, a wieczorki na tarasie całą noc na krótki rękaw lub bez ;) W wąwozie masca jak w piekle, choć jest tam trochę roślinności, na Teide na stacji kolejki na krótki rękaw, na szczycie wulkanu już na gruba bluzę,bezrękawnik,kaptur czy czapkę, wiatr dawał mocne odczucie zimna :)
dynastia15
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 3 mar 2014, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Teneryfa - pogoda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron