Jaki to zwyczaj

wasze rady

Jaki to zwyczaj

Postprzez Licor » poniedziałek, 31 gru 2012, 22:12

Mam do Was ogromną prośbę.
Czy ktoś się orientuje, co to za obyczaj: 29-go listopada już po południu na ulicach Puerto de la Cruz pojawiły się kilkuletnie dzieciaki, które robiły straszliwy hałas (bardzo sympatyczny :lol: ) ciągniętymi za sobą pustymi puszkami nawleczonymi na sznurki czy druty.
Załączam zdjęcie małego "bohatera", który z puszek wykonał całkiem sporą instalację.
Hmm..... nie potrafię załączyć tego zdjęcia, może mi ktoś pomóc :?: :oops:
Licor
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 31 gru 2012, 16:25
Lokalizacja: Liverpool

Re: Jaki to zwyczaj

Postprzez mdrmedia » wtorek, 1 sty 2013, 00:15

trudno powiedzieć co to za zwyczaj, bo gdyby to było 29 października to byl by Halloween a tak to nie wiem ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Jaki to zwyczaj

Postprzez Licor » wtorek, 1 sty 2013, 00:35

dzięki, poszperam w necie, jakby co - to dam znać :D
Jak tam Sylwester na Teneryfie :?: Dużo materiałów wybuchowych :?: Czy można to zobaczyć w jakiejś kamerce? :o
.
.
.
Udało się i znalazłam info o tym święcie :lol:
W Puerto de la Cruz 29 listopada każdego roku obchodzony jest dzień Świętego Andrzeja, jest to święto hałasu i kasztana. Po zmroku ludziska (w przeważającej części dzieciaki) idą ulicami miasteczka i ciągną za sobą powiązane na drucie puste garnki, puszki itp. robiąc tym samym przeokropny hałas. Zbierają się na jednym z miejskich placów, gdzie jest fiesta i degustacja pieczonych kasztanów, innych kanaryjskich potraw oraz przecudownego miejscowego wina :P
Licor
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 31 gru 2012, 16:25
Lokalizacja: Liverpool


Powrót do Teneryfa - ceny, zwyczaje, dobre rady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości