Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

wasze rady

Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

Postprzez DanielS » sobota, 17 maja 2014, 15:02

Witam! Planuję w czerwcu lecieć we dwójkę na Teneryfę. Pobyt w miejscowości Adeje lub Los Americas. Ale chyba bardziej to pierwsze. Mam kilka pytań, jeżeli możecie to prosiłbym o podpowiedź:

1) Na ile dni wypożyczyć auto (planowałem na 3 dni) żeby pojechać do LoroParku, pod wulkan Tajde (przynajmniej na parking pod kolejkę, no chyba że wjechać kolejką bez wchodzenia wyżej) i przejechać się pięknym szlakiem drogowym do miejscowości Masca. Na razie tyle zdołałem zaplanować w ciągu tego wyjazdu. Z Siam PArkiem nie będzie raczej problemu, ponieważ podobno jeżdżą autobusy po całej miejscowości i zabierają chętnych.
2) Ile jest km i jaki czas podróży na północ wyspy -LoroPark krętymi drogami (na ile się przygotować)?
3)czy w czerwcu jest już dużo pijanych Angoli, którzy są wszędzie głośni?
4) Czy można jednego dnia "zaliczyć" dwa spośród tych miejsc wymienionych w pkt.1 czy jednak każde z nich pochłania tyle czasu,że min. jeden dzień na jedną atrakcję?
5) Czy na Teneryfie schodząc ze szlaku można natknąć się na jadowite węże, lub inne niebezpieczne,tropikalne zwierzęta Na co trzeba uważać?


Chodzi mi o kompromis w zaplanowaniu czasu między podziwianiem Adeje, Puerto Colon a tymi atrakcjami wymienionymi wyżej.

ps: jestem takim typem turysty, co raczej nie zabawi dłużej na plaży niż dwie godziny,no chyba że spacerując -to co innego jak leżenie plackiem. Alkoholu raczej nie piję, za to bardzo lubię poznawać ciekawe miejsca, dużo spacerować i jeździć. Do hotelu wracam tylko na jedzenie i przespać się. Co jeszcze polecacie do zobaczenia o czy mogę nie wiedzieć? Wiem,że najlepiej byłoby tam spędzić 2 tygodnie, ale co zrobić. Praca, praca,praca.

Rok temu byliśmy w Benalmedenie na Costa Del Sol, w Maladze,Marbelli,Mijas i na Giblartarze. Także już liznąłem troszkę Hiszpanii. Było jak w raju! Uwielbiam Hiszpanię tylko nie znoszę i boję się turbulencji w samolocie. Kosztowało mnie to wiele nerwów.

Pozdrawiam! ;)
DanielS
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 23:42

Re: Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

Postprzez Renata » sobota, 17 maja 2014, 16:29

Witaj,
zadałeś całkiem trudne pytania. Osobiście za każdym razem miałam do dyspozycji samochód na cały pobyt i to dla mnie jest najlepsza opcja. Na Teneryfie byłam już kilka razy i ciągle mnie zaskakuje swoją urodą... Pierwsza wizyta w Loro Parku to min. 4 - 5 h, żeby obejrzeć wszystkie pokazy., jeżeli tylko roślinki i ptaszki można "oblecieć", nie zatrzymując się nigdzie na dłużej, pewnie w 2 - 2,5 godziny... Do Loro można sobie pojechać krętymi drogami przez Los Gigantes, obok drogi do wąwozu Masca, miejscowość Garachico, Icecod de los Vinos. Piękne miejsca i wrażenia z drogi, współczuję tylko kierowcy, bo On/Ona musi się jednak skupić na drodze a nie na widokach. Powrót z Loro do Adeje autostradą ok. godzinka półtorej ...Na Teide wybrałabym się "skoroświt", najlepiej z pozwoleniem na wejście na szczyt, chciałabym na własne oczy zobaczyć stamtąd wschód słońca - na zdjęciach zapiera dech...Na Teneryfie nie ma żadnych niebezpiecznych zwierząt, jedynymi, które widziałam to niektórzy turyści, ale z nimi pewnie dasz sobie radę. Życzę wielu wrażeń, że będą niezapomniane- wcale nie wątpię.
Renata
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek, 1 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: Wrocław - do zmiany na Teneryfę

Re: Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

Postprzez DanielS » sobota, 17 maja 2014, 19:12

Dzięki za odpowiedź :) Już to,że wracasz tam któryś raz daje mi do myślenia...tam musi być cudownie.
DanielS
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 23:42

Re: Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

Postprzez Renata » niedziela, 18 maja 2014, 13:08

Dla mnie jest CUDOWNIE - od pierwszego razu jestem zakochana w tym miejscu, mam nadzieję, że Tobie również się spodoba. Teneryfa to świat w miniaturze: chcesz plaży i ciepełka - jedziesz na południe, a kiedy masz dość słońca (czy to możliwe?) uciekasz na północ, gdzie często chmury wiszą nad krainą zieloności. Zapachy, roślinność i ludzie - takich jak tu nie spotkałam nigdzie indziej... :D Moim marzeniem jest teleportacja, abym mogła tam spędzać każdą wolną chwilę... :lol:
Renata
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek, 1 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: Wrocław - do zmiany na Teneryfę

Re: Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

Postprzez lalus » poniedziałek, 19 maja 2014, 07:50

Loro park w 2 do 3 godzin ?? Ciekawe
Cały dzień co najmniej
Pozdrawiam
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

Postprzez Renata » poniedziałek, 19 maja 2014, 12:21

Lalus ja mogłabym zamieszkać w Loro, ale są osoby typu "japoński turysta" :o , który z braku czasu tylko dokumentuje odwiedzone miejsca i dla takich :arrow: OBIEGNIĘCIE parku zajmie tylko 2-3 godziny. :roll:
Renata
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek, 1 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: Wrocław - do zmiany na Teneryfę

Re: Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

Postprzez magddaaaa » wtorek, 20 maja 2014, 13:01

Daniel wypożyczenie auta na 3 dni spokojnie wystarczy.
1. Do Loro Park możesz pojechać drogą przez Teide, mi zajęło to ponad 2 godz. Po drodze zatrzymywaliśmy się dużo razy w punktach widokowych, robiliśmy zdjęcia itd. Warto tez wjechać kolejką na górę (niesamowity krajobraz) i jak nie będzie tłumów do kas zajmie Ci to dodatkowo co najmniej 1,5 h.
Wizyta w Loro - mi wystarczyły 3 godz. Wracałam przez góry Anaga, plażę Terasistas i potem autostradą do Costa Adeje.
Bez wjazdu na szczyt kolejką spokojnie zdążysz być jednego dnia i w parku Teide i w Loro Parku. Jeśli zamierzasz skorzystać z kolejki to będziesz musiał wcześniej wyjechać z hotelu, żeby spędzić dostatecznie dużo czasu tu i tu.

2. Byłam w czerwcu i nie zauważyłam wcale głośnych, pijanych Anglików.
3. Żadnych niebezpiecznych zwierząt nie spotkałam.

Jeśli nie zamierzasz przechodzić wąwozu Masca to możesz w ten dzień zwiedzić jeszcze Garachico, Icecod de los Vinos, La Orotawę.
magddaaaa
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek, 24 cze 2013, 12:08

Re: Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

Postprzez DanielS » niedziela, 25 maja 2014, 11:27

Magda, dzięki za wskazówki i propozycję tych dodatkowych miejsc. Zaraz zrobię rozeznanie w tej sprawie ;)
DanielS
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 23:42

Re: Na ile dni samochód podczas 8 dniowego pobytu?

Postprzez DanielS » piątek, 20 cze 2014, 22:01

Udało się zaliczyć Mascę, Los Gigantes i Tajde (bez kolejki) jednego dnia. Wynajęcie nowego Seata Ibiza 1.4, 5 drzwiowy,kosztuje na jeden dzień 50E. Kaucja 60E zwracana przy oddawaniu kluczyka. Do wynajęcia auta potrzebne Prawo Jazdy, Kaucja, nr. pokoju i nazwa hotelu. Najtańsze auto do wypożyczenia ma Polak prowadzący bar w Adehe z polskim jedzeniem. Bardzo miły człowiek, otwarty i komunikatywny. Za 1 dzień bierze 30E (Toyota Yaris kilku letnia).
DanielS
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 23:42


Powrót do Teneryfa - ceny, zwyczaje, dobre rady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości