Bankomaty

wasze rady

Bankomaty

Postprzez AAdam » poniedziałek, 27 lut 2012, 16:30

Witam,
chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się posługiwać się kartą walutową?
jakie bankomaty są dostępne na wyspie? jakie są prowizje za wypłatę gotówki?

Wydaje się to bezpieczniejszym rozwiązaniem niż noszenie gotówki.

Pozdr.
AAdam
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 16:27

Re: Bankomaty

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 27 lut 2012, 16:35

zależy od banku w jakim masz konto i kartę , bankomatów tu jest w bród
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Bankomaty

Postprzez AAdam » poniedziałek, 27 lut 2012, 17:19

Obecnie nie mam jeszcze karty - badam temat:-)
Każda sieć bankomatów stosuje jakieś prowizje za wypłatę gotówki dla "obcych" kart.

Jaka jest najpowszechniejsza sieć bankomatów? ewentualnie jakiś link, to sprawdzę tabele opłat i prowizji.
AAdam
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 16:27

Re: Bankomaty

Postprzez Yanex » wtorek, 28 lut 2012, 03:39

Na wyjazdy zagraniczne polecam darmowe konto osobiste w mBanku z darmowymi przelewami i darmową kartą Visa Electron, która ma WSZYSTKIE BANKOMATY NA ŚWIECIE ZA DARMO - poza polskimi żeby było śmiesznie - w PL tylko BZWBK i Eurnet są free a jak chcesz mieć wszystkie to płacisz 5 zł na miech.
Yanex
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 31 gru 2010, 03:08

Re: Bankomaty

Postprzez Kero » środa, 29 lut 2012, 17:07

Potwierdzam. Ja założyłem sobie taką kartę tylko do wyjazdów aby nie płacić prowizji ani przeliczników walut. Do tej pory płaciłem kartą w pln. Za przeliczanie na euro tak kasują, że postanowiłem im to ukrócić. Dlatego konto w mBanku założyłem sobie w Euro i to powoduje bak przeliczania kasy. Płacisz w Euro i z konta schodzi Euro bez żadnych manipulacji na jakich oczywiście bank zarabia. Z konta pln kiedy widzę dobry kurs sprzedaży robię przelew na Euro i cała filozofia. Z tego co wiem to jedynie mBank daje kartę do konta walutowego.
Kero
 

Re: Bankomaty

Postprzez pawlo78 » sobota, 6 paź 2012, 12:12

nie zgodzę się, że nie ponosi się żadnych opłat - wypłacając taką kartę w Niemczech (nie zwracałem uwagi jako to bankomat - miało być bez żadnych prowizji, karta walutowa w Euro mbank ekonto) 100E z konta pobrano mi 112E - te 12E doliczył nie mbank, tylko bank czy też firma obsługująca ten bankomat; tak więc rozbój w biały dzień, 12%... Jeśli ktoś wie, w jakich bankomatach na Teneryfie można wypłacić bez prowizji dla "bankomatu" lub z jakąś minimalną, proszę o info
pawlo78
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 25 wrz 2012, 10:19

Re: Bankomaty

Postprzez pawlo78 » wtorek, 9 paź 2012, 08:41

czy nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie? już w czwartek lecę na Teneryfę, fajnie byłoby wiedzieć w jakich bankomatach wypłacać...
pawlo78
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 25 wrz 2012, 10:19

Re: Bankomaty

Postprzez mdrmedia » wtorek, 9 paź 2012, 09:57

jest masę bankomatów. - sprawdź w swoim banku w jakich sieciach możesz wypłacać bez prowizji
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Bankomaty

Postprzez pawlo78 » wtorek, 9 paź 2012, 10:29

niestety problem w tym, że to nie mbank pobiera prowizję od wypłaty, lecz bankomaty niektórych sieci; wypłacając w Niemczech 100E została pobrana z konta jednorazowo kwota 112E, gdyby to mbank pobierał prowizję, opłata byłaby osobną operacją na rachunku; niestety na mlini nie mają informacji, które bankomaty zagraniczne nie pobierają opłaty; możliwe, że najlepiej wypłacać będzie w bankomacie należącym do hiszpańskiego banku - możecie podać jakieś 2-3 banki?
pawlo78
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 25 wrz 2012, 10:19

Re: Bankomaty

Postprzez mdrmedia » wtorek, 9 paź 2012, 15:35

Santander, Deutshe Bank, Caixa
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Bankomaty

Postprzez Kero » sobota, 19 paź 2013, 12:42

Najlepiej to wziąć ze sobą trochę gotówki i kartę. Na Kanarach prawie wszędzie można płacić kartą więc po co szukać bankomatu?
A swoją drogą kiedy korzystałem z karty walutowej w pewnym małym sklepie na terenie hotelu to gorliwy sprzedawca widząc, że jestem z Polski pokusił się (w jego mniemaniu) na ułatwienie transakcji i sam mi przewalutował należność na PLN. Kasy fiskalne mają taką możliwość. Nie wiedział tylko, że ta karta jest walutowa i w rezultacie miałem podwójne przewalutowanie za tę transakcję. Dlaczego podwójną? No bo bank oczywiście przewalutował PLN na EURO bo rachunek karty jest prowadzona w EURO :-)
Kero
 


Powrót do Teneryfa - ceny, zwyczaje, dobre rady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości