Plan zwiedzania - prośba o wskazówki :)

ciekawe miejsca teneryfy

Plan zwiedzania - prośba o wskazówki :)

Postprzez somebody87 » piątek, 8 lis 2013, 00:20

Witam, pod koniec listopada wybieram się na Teneryfę. Jak przystało na prawdziwą ;) turystkę planuje aktywnie spędzać czas i zwiedzać co tylko się da :) czasu na zwiedzanie mam niewiele bo tylko 7 dni, dlatego przeczytałam już wiele informacji o tej wyspie i próbuje stworzyć plan na każdy dzień :) A Was moi Drodzy chciałabym prosić o "sprowadzenie na ziemię" jeśli coś w moim planie będzie nierealne do zrealizowania - głównym moim ograniczeniem jest czas..no i budżet..
Planuję zatrzymać się na południu wyspy - dokładnie jeszcze nie wiem gdzie - czekam na dobrą okazję cenową z ofert last minute ;) Wstępnie są to okolice Las Galletas :) będzie to więc baza wypadowa (głównie ze względu na pogodę która jest tu bardziej pewna). Oczywiście wynajmuję samochód :)
Nie stworzyłam jeszcze planu na każdy dzień - póki co wypisałam atrakcje które chciałabym zobaczyć na całej wyspie i staram się ułożyć plan podróży tak, aby za jednym razem udało się zobaczyć to co najważniejsze na północy wyspy - zdaję sobie sprawę z tego, że wiele z rzeczy które zaplanowałam może nie wypalić ze względu na kapryśną pogodę w tym rejonie..wówczas jeśli zostanie trochę gotówki i czasu będę próbować zaatakować północ ponownie.. Przedstawiam więc plan na pierwsze dni..

DZIEŃ PIERWSZY
trasa Las Galletas - Las Cañadas del Teide - San Cristóbal de La Laguna - droga TF 12 Anaga - Taganana - Almáciga - San Andres z plażą Las Teresitas i przejazd nad plażą drogą TF 121 - Santa Cruz de Tenerife - Güímar z piramidami (warto? czy może już odpuścić?) - Las Galletas

Obrazek

taki jest plan - a teraz czekam na Wasze wskazówki czy da się to wszystko ogarnąć w ciągu jednego dnia na spokojnie, z postojami na pstrykanie fotek i zwiedzanie miasteczek, a jak pogoda dopisze to jakieś lekkie plażowanie? z czego ewentualnie zrezygnować? Wujek Google i jego mapy pokazują, że przejazd tej trasy to ok 6h - zakładam wyjazd ok 8 rano, a i powrót byłby wskazany o jakiejś ludzkiej porze aby nie przegapić widoków wzdłuż wybrzeża w drodze powrotnej :) Ewentualnie czy nie zmienić kolejności i rano jechać autostradą a wracać przez środek wyspy?
Pomożcie :)


DZIEŃ DRUGI
trasa Las Galletas - La Orotava - Loro Park - Icod de los Vinos - Garachico - Las Galletas

Obrazek


Co powiecie na taki plan kolejnego dnia?realny do zrealizowania?:) o co jeszcze warto zahaczyć?

DZIEŃ TRZECI
trasa Las Galletas - Punta de Teno - Masca - - Los Gigantes - Puerto de Santiago - Las Galletas

Obrazek

W planie mam najpierw pojechać do Punta de Teno, a później Masca - zejście wąwozem - wodnym taxi do - no właśnie -dokąd one pływają Santiago czy Las Gigantes? i skąd powrotne taxi do Masci będzie tańsze? :) następnie w zależności od tego ile czas będę mieć powrót z Masci tą samą drogą co rano, a jeśli czas pozwoli to tak jak na załączonej mapce - wstąpie na chwile do Los Gigantes i Santiago :)
Wyrobię się ze wszystkim? Oczywiście w planach wyjazd w miarę wcześnie :) a może jeszcze o coś po drodze zahaczyć?


Póki co tyle dni mam zaplanowanych, czasu do wyjazdu jeszcze sporo dlatego plany rodzą się powoli. Na pewno zaliczyć chcę jeszcze wejście na wulkan Teide i pewno jeden dzień na to przeznaczę, oraz Park Siam :) i może wycieczka katamaranem :) wszystkie dni oczywiście tak postaram się rozplanować, żeby po ciężkim kolejny był bardziej relaksujący ;) zwiedzić też chcę południe - już mam kilka ciekawych punktów, w tym kilka plaż. Macie jeszcze jakieś pomysły jak to wszystko rozplanować aby wycisnąć z tych wakacji jak najwięcej? :) wszystkie uwagi mile widziane :) Jak zaplanuje kolejne dni zedytuje post :) Pozdrawiam!
somebody87
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 7 lis 2013, 21:05

Re: Plan zwiedzania - prośba o wskazówki :)

Postprzez mdrmedia » piątek, 8 lis 2013, 11:40

dzień pierwszy będzie trudny - krete drogi przy Anadze - dasz rade ale wyjazd max o 8 rano
dzien 2 nie dasz rady - po 1 droga przez park narodowy jest bardzo kreta, zjazd z parku ten króry wybrałes też droga bardzo kreta tylko na samą tą droge potrzea ok 4 h a gdzie Loro Park ....? - no hyba że wstaniesz o 6 rano i wyjedziesz na 10,30 był bys w Loro Parku tam atrakcji jest sporo to tak do 16 ci zejdzie (z obiadkiem) i potem bardzo kręta droga powrotna to kolejne 3 h ( nie patrz na ilosc km - bo to niby blisko) ..... nie wspominam juz tu o piekielnym zmęczeniu ..... jazda po takich krętych drogach to nie przelewki
proponuje rozbić to na 2 dni ....
dzień trzeci spokojny plan
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Plan zwiedzania - prośba o wskazówki :)

Postprzez somebody87 » piątek, 8 lis 2013, 12:26

Dzień drugi - jeśli rano pojadę autostradą wzdłuż wschodniego wybrzeża jak na mapce, i powrót wzdłuż zachodniego - to mam szanse wyrobić się tego dnia ze wszystkim co zaplanowałam bez jakiegoś wielkiego pośpiechu?

Obrazek
somebody87
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 7 lis 2013, 21:05

Re: Plan zwiedzania - prośba o wskazówki :)

Postprzez mdrmedia » piątek, 8 lis 2013, 14:41

tak ale mimo wszystko polecam wczesny wyjazd
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Plan zwiedzania - prośba o wskazówki :)

Postprzez Bartek » piątek, 8 lis 2013, 20:49

Wez pod uwage, ze dni sa coraz krotsze. Pod koniec listopada bedzie robilo sie ciemno zaraz po 18, wiec czasu na dzienne zwiedzanie dosyc malo wzgledem tak ambitnych planow.
http://www.accuweather.com/en/es/las-ga ... 855?day=17

EDIT: ktos tu edytuje moje posty... ;)
Bartek
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 9 sie 2013, 16:55

Re: Plan zwiedzania - prośba o wskazówki :)

Postprzez somebody87 » środa, 13 lis 2013, 00:02

Witam ponownie, chciałam jeszcze zapytać jakiej pogody można sie spodziewać pod koniec listopada w PLAYA DE LA ARENA? czy może dla pewniejszej pogody szukac czegoś w okolicy LAS GALLETAS?
somebody87
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 7 lis 2013, 21:05

Re: Plan zwiedzania - prośba o wskazówki :)

Postprzez Renata » czwartek, 14 lis 2013, 19:03

Najlepiej sprawdzać pogodę na bieżąco - pewnie i tak będzie pięknie. :D
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... 00&LANG=pl
Renata
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek, 1 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: Wrocław - do zmiany na Teneryfę


Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron