Plan zwiedzania z prawie 1,5 rocznym maluchem

ciekawe miejsca teneryfy

Plan zwiedzania z prawie 1,5 rocznym maluchem

Postprzez Lilka » sobota, 22 lut 2014, 10:48

Witam,
rodzice zrobili nam prezent na rocznicę ślubu i zakupili wyjazd do Puerto Santiago. Teneryfa była zawsze moim największym marzeniem, więc szczęśliwa jestem bardzo jest jednak ale... mocno obawiam się czy synuś (16mies)+ jedynie 7 dni pozwoli nam na zasmakowanie jej klimatu... nie jestem przekonana czy to dla nas dobry okres na tę wycieczkę ale cóż ;-) Na miejscu mamy 6 dni i chcielibyśmy poodpoczywać w hotelu ale też zrobić 2-3 wypady w teren. Co możemy zwiedzić by nie zmęczyć maluszka i na luzie porozkoszować się wyspą? W biurze powiedzieli ze Loro +Garachico obowiązkowy jest, chciałabym bardzo jakąś objazdówkę z fajnymi postojami Teide+Masca. Czytalam na forum że nawet kolejką z maluchami można wyjechać (dla mnie bomba), tylko czy to bezpieczne? Będę wdzięczna za pomoc w ułożeniu trasy samochodowo-czasowej oraz wszelkie wskazówki, znajomi stwierdzili że ten wyjazd to bez sensu i podcieli mi srzydła, może jednak da się coś ciekawego zobaczyć?

ps. lecimy w czerwcu
Lilka
nowiciusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 15 lut 2014, 22:01

Re: Plan zwiedzania z prawie 1,5 rocznym maluchem

Postprzez majatusia » niedziela, 9 mar 2014, 01:46

My tez wybieramy sie z takim maluchem- syn będzie miał 14 miesięcy w czasie pobytu.
Teide raczej nie dla Was. Dzieci poniżej 2 roku życia nie powinny przebywać na wysokości powyżej 2000 m ze względów zdrowotnych (ciśnienie, mała ilość tlenu) Mogą dostać tzw choroby wysokościowej ktora zagrażać moze nawet utratą życia. a Teide to 3700 m więc bardzo niebezpiecznie
Masca-piekne miejsce ale z maluchem trudne do przebycia. Może gdybyście mieli super porządne nosidło i byli wprawieni w wędrówkach po górach (i wasze dziecko 3 h w nosidle wytrzymało). Trasa jest generalnie prosta ale sa takie 3 trudne miejsca gdzie schodzić z dzieckiem w nosidle bym sie nie odważyła. Ten szlak nie wygląda jak szlaki w naszych Tatrach, gdzie jak stromo to jest łańcuch czy drabinka. Tam jak jest stromo to masz turysto sam wykąbinować jak sobie poradzić. Szybciej już idźcie do małego wąwozu baranco inviero- ponoć ma być w marcu ponownie otwarty.
Jak jedziecie w czerwcu to w la laguna macie szanse zobaczyć kwiatowe dywany które robią na Boże Ciało (zaczynają 2 tyg przed, i jeszcze z 1 leżą)
Jest dużo tajnych rzeczy do zobaczenia nawet z takim dzieckiem: fajne parki botaniczne, rejs łodzią na klify i delfiny, loro park, siam park, góry anaga (samochodowe zwiedzanie, z krótkimi spacerami na miejsca widokowe), codziennie wycieczki na inna plażę
majatusia
nowiciusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 22:32


Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości