Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

ciekawe miejsca teneryfy

Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez dam1 » wtorek, 7 paź 2014, 11:51

Witam wszystkich ;)

20 października (czyli za niecałe 2 tygodnie) wraz z dziewczyną wybieramy się na teneryfę, pobyt 10dni. Będziemy w hotelu 3 km od puerto de la cruze. Dużo już czytałem na forum apropo różnych miejsc i ogólnych informacji ale chciałbym mieć zebrane wszystko w jednym miejscu i trochę więcej informacji ;) . Tak więc chciałbym się dowiedzieć kilka rzeczy na temat:

Ekwipunek na wyjazd: Co zabrać na wyjazd na teneryfę? Chodzi mi jakie ciuchy, apteczka (co ma zawierać oprócz plastrów, bandaży), jakiś spray na komary? inne potrzebne rzeczy?

- Samochód: Gdzie na 10 dni tanio, najlepiej bez kaucji wypożyczyć samochód?. Mam 24 lata prawko od 5 lat. Czy mój wiek robi jakąś różnice przy wynajmie? Wiem że wypożyczalnie to Autoreisen i Orcar jakieś jeszcze? Na co uważać przy wynajmie?

- Atrakcje turystyczne: Teide, masca , los gigantes, loro park, siam park(może jakieś inne parki wodne?). Jakie miejsca oprócz tych które wymieniłem polecacie? Interesują mnie miejsca gdzie są piękne widoki z bogatą florą i fauną. Może znacie jakieś urokliwe zakątki dla dwojga? Jakieś miejsce gdzie można zobaczyć typowo błękitną wodę z rybkami i innymi żyjątkami? Do tego jakieś informacje odnośnie godzin wejść, opłaty i inne ważne informacje.

- Jedzenie, alkohol: Gdzie warto pojechać zjeść obiad, kolację w przystępnej cenie? (jesteśmy 2 studentów więc szukamy tańszych opcji ;)) Jakie ceny posiłków? co warto zjeść z kanaryjskich dań? może jakieś owoce morza polecacie? Owoce bądź inne przysmaki których nie ma w Polsce a warto tam spróbować? Jakie wina , likiery polecacie?

-Sklepy: Gdzie warto robić zakupy? Jakie targowiska, hipermarkety gdzie tanio można kupić jedzenie, alkohol może jakiś ciuszek?

- Zagrożenia: Na co uważać podczas pobytu? Na jakie zwierzęta, żyjątka?

- Przepisy drogowe, drogi: Gdzie nie stawiać samochodu, dozwolone prędkości , Na co uważać podczas jazdy samochodem?

-KATAMARAN Jaki katamaran polecacie aby zobaczyć delfiny, popływać z żółwiami? Jakie koszty? skąd i w jakich godzinach wypływają?

-Pogoda Portal gdzie na bieżąco można sprawdzać pogodę? bądź w miarę wiarygodna prognoza pogody? Portal gdzie można sprawdzić np aktualną pogodę na górze Teide?

Wiem że dużo pytań ale chciałbym zebrać jak najwięcej informacji :P dlatego liczę na waszą pomoc :mrgreen:
dam1
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 23 lip 2014, 19:47

Re: Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez mdrmedia » wtorek, 7 paź 2014, 13:40

mysle że sporo odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz własnie na naszym forum
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez kolunio67 » czwartek, 9 paź 2014, 00:53

Zgadzam sie z Moderatorem....bylismy juz drugi raz . Wiem ,ze to za krotko by poznac ta wspaniala wyspe....... . Ale tutaj jest wszystko by przezyc pierwszy raz............heheheheee. Acha na Tejde dobrze jest sprawdzic (przedzwonic) , czy wyciag funkcjonuje....... czasami troche wieje 100km/h i 7stopni .Nam sie nie udalo . I juz jest powod by wrocic ........pozdrawiam wszystkich.........
kolunio67
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 2 sty 2014, 21:36
Lokalizacja: mannheim niemcowo

Re: Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez dam1 » czwartek, 9 paź 2014, 18:21

Tak rozumiem moderatora z tym że lepiej mieć wszystko zebrane w jednym miejscu. Na przejrzenie i zebranie wszystkich informacji z każdego tematu zabrałoby mi chyba z 2 dni ;) dlatego też liczę na odpowiedzi w moim temacie
dam1
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 23 lip 2014, 19:47

Re: Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez pawełek » piątek, 10 paź 2014, 09:49

Witam

Pisałem do Ciebie na PW.i wysłałem maila po przez stronę jestem ciekawy czy doszły wiadomości.
Ostatnio edytowano sobota, 28 lis 2015, 03:17 przez pawełek, łącznie edytowano 1 raz
pawełek
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 4 wrz 2014, 13:53

Re: Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez dam1 » niedziela, 12 paź 2014, 22:05

Doszła tylko jedna wiadomość ze względu na to że w skrzynce można przechowywać maksymalnie 1 wiadomość, napisałem pw z prośbą na jaki adres emailowy przesyłać wiadomości
dam1
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 23 lip 2014, 19:47

Re: Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez pawełek » poniedziałek, 13 paź 2014, 10:37

dam1 napisał(a):Doszła tylko jedna wiadomość ze względu na to że w skrzynce można przechowywać maksymalnie 1 wiadomość, napisałem pw z prośbą na jaki adres emailowy przesyłać wiadomości


Witam
Nic do mnie nie doszło
pawełek
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 4 wrz 2014, 13:53

Re: Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez aniaola37 » poniedziałek, 8 maja 2017, 13:07

Zwiedzał z was ktoś ten wulkan? jestem bardzo ciekawa :)
aniaola37
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 26 kwi 2017, 15:02

Re: Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 8 maja 2017, 15:42

viewtopic.php?f=13&t=39 tu masz wszystko o Teide :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Plan wycieczki - Co, jak i gdzie?

Postprzez aniaola37 » poniedziałek, 15 maja 2017, 11:52

O super, na pewno się przyda!
aniaola37
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 26 kwi 2017, 15:02


Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości