wycieczka jeepem czy samochodem ??? na wulkan

ciekawe miejsca teneryfy

wycieczka jeepem czy samochodem ??? na wulkan

Postprzez anusiaaa85 » środa, 22 sie 2012, 10:53

hej, mam pytanie bo się zastanawiam czy wycieczkę na wulkan wziąć jeepem czy samochodem??? ktoś jeżdził po górach jeepem w pażdzierniku???jaka była wtedy pogoda??? mocno wieje wiatr???wycieczką samochodem można wejść na sam szczyt wulkanu a wycieczka jeepem tylko wjechać kolejką czasu nie na wejście dalej :-)dzięki za odpowiedz!!!!!!!!!!!! porady!!!!
anusiaaa85
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek, 28 cze 2012, 19:06

Re: wycieczka jeepem czy samochodem ??? na wulkan

Postprzez Liukhongsum » środa, 22 sie 2012, 17:21

Pogoda zależy od czynników na które nie ma nikt wpływu więc może być różna :). Odnośnie temperatury to na wysokości, gdzie znajduje się stacja kolejki jest ciepło i zazwyczaj słonecznie w tym czasie. Jeśli chodzi o wiatr to też ciężko powiedzieć czy będzie dokuczliwy bo wszystko jest możliwe. Z reguły pod wulkanem wieje z tymże wiatr nie jest dokuczliwy ani szczególnie chłodny :). Temperatura odczuwalna na tej wysokości zazwyczaj wynosi tyle ile pokazuje termometr a na początku października powinno być ok 20-25 stopni. Inna sprawa jeśli chodzi o sam szczyt bo tam warunki są już z goła odmienne.

Podróż na wulkan samochodem, który wypożyczysz na jeden dzień i koszt rozłożysz na co najmniej dwie osoby to już niezła oszczędność. Wypad Jeepem to 48euro na osobę chyba, że Twoje biuro ogarnia zniżkę grupową. Natomiast samochód klasy A w Auto Risen - wynajęcie na jeden dzień to koszt ok. 35euro + paliwo ok. 15euro (wystarczy na trasę 150-170km). Także sama widzisz jak to wygląda.

Widziałem grupy ludzi, które przemieszczały się Jeepami i słabo to wygląda bo nie ma zbyt wiele wolnego czasu na połażenie, zajrzenie pod każdy kamień, zrobienie zdjęć itp.

Tak samo jak wejście na szczyt wulkanu to loteria bo jednego dnia może być na górze ok. 5-10 stopni temperatury odczuwalnej a dzień wcześniej czy dzień później nawet -10 oczywiście na początku października. W tym przypadku pytanie się o pogodę jaka będzie na szczycie to jak wróżenie z fusów.

Przed wylotem sprawdź pogodę na tej stronie i wtedy będziesz wiedziała jakie ciuchy ze sobą zabrać:

http://www.snow-forecast.com/resorts/Teide/6day/top
Liukhongsum
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 9 sie 2012, 15:25

Re: wycieczka jeepem czy samochodem ??? na wulkan

Postprzez anusiaaa85 » środa, 22 sie 2012, 21:05

hej tylko samochodem ale jako wycieczka nie indywidualnie, bo nie mam prawka!!!pani w biurze pisała że są przerwy na zdjęcia!!!no wiem ze lepiej samemu wypożyczyć samochód ale nie mam prawka!byleś na samym szczycie wulkanu? warto wejść? ciężko wejść???czy może sam szczyt odpuścić sobie?dzięki za opowiedz
anusiaaa85
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek, 28 cze 2012, 19:06

Re: wycieczka jeepem czy samochodem ??? na wulkan

Postprzez Liukhongsum » czwartek, 23 sie 2012, 09:58

Nie byłem nigdy na szczycie, ale samo wejście to żadne wyzwanie sądząc po opiniach innych użytkowników tego forum. Najważniejsze żeby temperatura była przystępna a na początku października może być z tym problem.

Ogólnie szczyt wulkanu to chyba największa atrakcja Teneryfy czy też najwyższa :D. Na pewno warto znaleźć się na czubku wyspy i rzucić okiem na okolice bo z pewnością wrażenia będą niezapomniane. Myślę, że nawet sam wjazd kolejką dostarczy każdemu wielu pozytywnych emocji i przeżyć także nie trzeba koniecznie celować w sam szczyt.
Liukhongsum
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 9 sie 2012, 15:25

Re: wycieczka jeepem czy samochodem ??? na wulkan

Postprzez luki23 » czwartek, 23 sie 2012, 11:19

Jak byłem końcem lipca trafiłem na fatalną widoczność :/... temperatura to jest nieistotny detal przy tym czy będzie można coś zobaczyć czy nie... modlić się o widoczność, reszta praktycznie nie ważna.
luki23
 
Posty: 40
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 16:24

Re: wycieczka jeepem czy samochodem ??? na wulkan

Postprzez Liukhongsum » czwartek, 23 sie 2012, 14:19

luki23 napisał(a):Jak byłem końcem lipca trafiłem na fatalną widoczność :/... temperatura to jest nieistotny detal przy tym czy będzie można coś zobaczyć czy nie... modlić się o widoczność, reszta praktycznie nie ważna.


Nie można w taki sposób podchodzić do tematu szczególnie, że jest ogromna różnica między wejściem w lipcu a w październiku i ta różnica potrafi wynieść nawet do 25 stopni na szczycie :). Udzielam informacji pod kątem przygotowania się do wyprawy i zabrania z Polski odpowiedniej odzieży żeby się potem nie zdziwić jak ja rok temu, gdy na szczycie 22 września były -4 stopnie :). Zresztą umieściłem link do pogody na Teide więc można sobie zobaczyć jakie panują warunki przed wylotem z Polski. Nie wiem jak to jest z widocznością, ale z reguły chyba nie jest najlepsza jak nawet z Playa de las Americas nie widać przeważnie La Gomery bądź można dostrzec jedynie lekki zarys tejże wyspy a to tylko 45 km :).
Liukhongsum
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek, 9 sie 2012, 15:25

Re: wycieczka jeepem czy samochodem ??? na wulkan

Postprzez mdrmedia » czwartek, 23 sie 2012, 14:29

no należy pamiętać iż szczyt to 3718 metrów czyli wysoko i tam pogoda jest całkowicie inna niż na plaży
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: wycieczka jeepem czy samochodem ??? na wulkan

Postprzez luki23 » czwartek, 23 sie 2012, 20:49

Wiem, ale chodzi mi o to, że jak będzie poniżej zera to można się bardzo ciepło ubrać i po problemie, a z widocznością nic się nie da zrobić jak jej nie ma.
luki23
 
Posty: 40
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 16:24


Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron