lot z jet2.com

Linie lotnicze ...

lot z jet2.com

Postprzez PanMisiek » niedziela, 21 kwi 2013, 22:46

Witam, nie wiedziałem za bardzo gdzie o tym napisać a sprawa dla mnie pilna więc jeśli ktoś się orientuję to proszę o pomoc. Chciałem właśnie dokonać odprawy on-line na jet2.com. Jest to dopiero lot powrotny z Teneryfy (4.05) ale chciałem to załatwić jeszcze w Polsce, żeby potem nie szukać miejsca do wydrukowania itp. Trafiłem jednak na taki problem, że przy wyborze dokumentu mam paszport, różne inne ciekawe rzeczy i wreszcie identity card ale co dziwne do wyboru są A, C i L. Nie wiem którą opcję wybrać, bo podróżować będziemy tylko z dowodami osobistymi (ona nie ma paszportu wyrobionego). Czy ktoś się z tym spotkał i potrafi poratować? W ogóle zacząłem się bać, że będzie jakiś problem z wylotem bo okaże się, że jet2 nie zaakceptuje naszych dowodów osobistych (mogą coś takiego zrobić?).
Dodam, że lot jest z TFS do East Midlands, tam przesiadamy się do Ryanair'a i lecimy do Krakowa.
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: lot z jet2.com

Postprzez mdrmedia » niedziela, 21 kwi 2013, 23:35

moze te A C i L to dotyczy obywateli angielskich, do podróży po EU wystarczy dowód i wszystkie linie lotnicze to uznają
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: lot z jet2.com

Postprzez PanMisiek » poniedziałek, 22 kwi 2013, 06:13

Właśnie w tym sęk, że nie ma wyboru po prostu zwykłego dowodu osobistego/identity card. W ostateczności wybiorę któryś z tych trzech i wpiszę normalnie serię i numer dowodu. Po prostu zaczynam delikatnie panikować przed wyjazdem i każdy najmniejszy problem i drobiazg urasta do poważnych rozmiarów. A że pierwszy raz mam do czynienia w ogóle z podróżą lotniczą to dodatkowo pojawiają się wątpliwości (odnośnie procedur, przewożonych rzeczy etc.).
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: lot z jet2.com

Postprzez PanMisiek » poniedziałek, 22 kwi 2013, 07:45

Udało mi się w końcu coś przydatnego znaleźć http://trifter.com/practical-travel/jet ... ity-cards/ . Wychodzi na to że wsio ryba co wybiorę. Dziwi mnie jednak, że na głównej stronie linii nie ma żadnej informacji o tym (bo w końcu coś te rodzaje dokumentów oznaczają), a wiele osób, nie tylko z Polski, ma z tym problemy.
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50


Powrót do Teneryfa - loty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron