Własna działalność

4 % podatku dochodowego !

Własna działalność

Postprzez kubag0 » wtorek, 21 lis 2017, 18:38

Dzień dobry,

Chciałbym się dowiedzieć paru istotnych rzeczy odnośnie własnej działalności na Teneryfie, byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź
lub chociaż małe naprowadzenie kto mógłby mi ewentualnie pomóc. Niestety nie ma konkretnych odpowiedzi na forach internetowych lub zwykłych stronach o Teneryfie więc zgłaszam się do Was bo widzę, że mają państwo już duże doświadczenie w biznesie na Wyspach. Chciałbym zadać parę pytań.

1. Czy do otworzenia własnej firmy typu mała wypożyczalnia samochodów muszę być rezydentem Wysp, czy mogę przylecieć po prostu z Polski, złożyć wszystkie dokumenty, podpisać co trzeba i wrócić do Polski a prowadził by ją mój pracownik na miejscu ?

2.Zakładając, że firma powstała, czy mogę mieć samochody zarejestrowane tylko na polskich tablicach czy muszę koniecznie przerejestrowywać i ubezpieczać samochody na tamtejszych warunkach?

3.Jeżeli tak, to czy nie ma problemu z rejestracją aut na firmę ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Jakub
kubag0
nowiciusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 14 lis 2017, 18:00

Re: Własna działalność

Postprzez mdrmedia » wtorek, 21 lis 2017, 19:12

1. do prowadzenia wypozyczalni nie trzeba byc rezydentem wysp
2. do założenia wypożyczalni nalezy mieć minimum 20 aut nie tarszych niż 2 lata i auta te muszą być zarejestrowane na spólke która bedzie prowadzić tu na miejscu działalnosc lub na kowalskiego ale muszą mieć hiszpańskie nr rej.
3 po zalożeniu spólki nie ma problemu z zarejestrowaniem aut na nią
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife


Powrót do Specjalna Strefa Ekonomiczna ZEC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron