Wynajem auta - Puerto de Santiago

gdzie najlepiej

Wynajem auta - Puerto de Santiago

Postprzez LuisS » piątek, 8 mar 2013, 22:09

Cześć. Zastanawiam się nad wynajmem auta w tym właśnie miasteczku. Poleci ktoś jakąś wypożyczalnię w Puerto? Będę w hotelu BE LIVE PLAYA DA ARENA, słyszałem, że tam też jest jakaś wypożyczalnia. Ogólnie widziałem, że w Autoreisen na lotnisku wynajem Citroena C3 na 3 dni kosztuje 63 euro. Jakie są mniej więcej ceny w Puerto za wynajem podobnego samochodu na 3 dni, bez wcześniejszej rezerwacji. Nie jestem w stanie przewidzieć pogody i dlatego wolę sobie wynająć na miejscu samochód.
Jak się sprawa ma z benzyną?
a) Jak wypożyczam auto to dostaję pełny bak i muszę za niego zapłacić, a przy oddawaniu auta oddają mi pieniądze za niewykorzystane paliwo?
b) Jak wyżej, tylko nie oddają już mi potem pieniędzy
c) Tankuję sobie sam kiedy chcę i nie rozliczam się z tego z wypożyczalnią?
Ile kosztuje paliwo na Teneryfie?
Słyszałem, że prawo jazdy obowiązuje tam od 21 roku życia. Jak w sierpniu tego roku kończę 21 lat to myślicie, że bez problemu mogę prowadzić samochód, czy jednak policjanci są pod tym względem bardzo wyczuleni?
Jeszcze pytanie odnośnie autobusów. Warto w ogóle się w to bawić czy lepiej wypożyczyć auto? Nie wiem jak tam jest rozwinięta sieć autobusów. Nie chcę mieć sytuacji, że jadąc gdzies muszę potem czekać kilkadziesiąt minut na autobus powrotny. Ale rozważam opcję podróżowania komunikacją. Czy na Teneryfie jest coś takiego jak bilet ulgowy (do ilu lat ulga?) ? Podobno można kupić jakiś bonobus, opłaca się?
Z góry dzięki za wyczerpujące odpowiedzi;)
LuisS
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 2 mar 2013, 23:15

Powrót do Teneryfa - wypożyczalnie samochodów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron