Wypożyczonym autem między wyspami

gdzie najlepiej

Wypożyczonym autem między wyspami

Postprzez adamek » piątek, 12 lis 2010, 13:57

Proszę o info, które wypożyczalnie zezwalają na przewożenie auta promami auta pomiędzy wyspami. Chcę wypożyczyć auto na Teneryfie i przewieźć je na La Gomerę i Gran Canarię. Taniej jest wziąć auto np. na 12 dni niż
na każdej wyspie wypożyczać osobno, nawet w tej samej firmie. Wiem, że ORCAR nie zezwala na przewóz, chciałem zrobić rezerwację w CICAR, ale nie znalazłem na ich stronie tej infromacji, a na maile, nawet kilkukrotnie wysyłane, nie odpowiedają.
Z góry wielkie dzięki za wszelkie informacje.
Adamek
adamek
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 12 lis 2010, 13:48

Re: Wypożyczonym autem między wyspami

Postprzez mdrmedia » piątek, 12 lis 2010, 14:24

Dokładnie tak jest firmy nie zezwalają na transport miedzy wyspami, żadko sie zdaża ze pozwalają jeśli już to zezwalają tylko duże firmy mające swoje biura na innych wyspach
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Wypożyczonym autem między wyspami

Postprzez adamek » piątek, 12 lis 2010, 14:44

AVIS zabrania przemieszczania auta, choć wspominają cos o pisemnym pozwoleniu, poniżej wyciąg z ogólnych warunków dotyczących Hiszpanii i wysp do niej należących. Nie wiem, jak jest w przypadku CICAR, mają dobre ceny przy dłuższym terminie i biura na wiekszości wysp, może ktos korzystał i wie?

MOBILITY OF VEHICLES:
Vehicles may not be taken between islands, the Spanish Mainland and islands or vice versa or to the independent cities of Ceuta and Melilla. Vehicles may not be transported on board any ship, train, lorry or aircraft (without express permission from Avis in writing). Vehicles may only be driven in the countries of the European Union in year 2003 (with the exception of Greece and all the islands), Switzerland, Andorra, Liechtenstein, the Vatican State and the Republic of San Marino.
adamek
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 12 lis 2010, 13:48

Re: Wypożyczonym autem między wyspami

Postprzez Katrin » niedziela, 12 gru 2010, 19:00

Hmm... Dziwny ten przepis z zakazem przetransportowania auta na inną wyspę :-/ Po to wypożyczam, żeby sobie mogłam pojeździć i pozwiedzać! A może wie ktoś, czy AUTOREISEN też ma taki zakaz?
Katrin
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota, 11 gru 2010, 00:36

Re: Wypożyczonym autem między wyspami

Postprzez adamek » wtorek, 14 gru 2010, 14:01

Wróciłem z Teneryfy, auto wypożyczone w Cicar, przez internet zamówiona Corsa 1.4, dostałem Astrę 1.6 w tej samej cenie 265 E/12 dni, czyli bardzo przyzwoicie. Chciałem przeskoczyć promem na Gomerę i Gran Canarię (ostatecznie te plany nie wypaliły), Cicar bez problemu zgodził się na Gomerę, ale na GC już nie. Po małych naciskach wpisali mi do umowy zgodę na obie wyspy, warunek - auto zwracam na Teneryfie. Ogólnie są bezkonfliktowi, polecam ich bez wahania.
Pozdrawiam
Adam
adamek
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 12 lis 2010, 13:48

Re: Wypożyczonym autem między wyspami

Postprzez Katrin » środa, 15 gru 2010, 01:13

W AUTOREISEN mam Citroena C3 za 272€/15dni :) Rezerwację robiłam 4.12, a wczoraj na ten sam okres kosztował już ponad 500!!! Radzę wszystkim robić rezerwację z maksymalnym wyprzedzeniem.
Przeczytałam u nich w regulaminie, że niestety nie zezwalają przewozić aut między wyspami :( Niby dlaczego??? Jakie to dla nich zagrożenie??? Może coś wynegocjuję...
Katrin
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota, 11 gru 2010, 00:36

Re: Wypożyczonym autem między wyspami

Postprzez mis39west » środa, 15 gru 2010, 08:35

Jestem świeżo po teneryfie , co do pytania o przemieszczanie się między wyspami sprawa wygląda następująco:
1. Regulamin wypożyczalni zabrania.
2. Na własną odpowiedzialność można przemieszczać się , tylko będzie problem jak coś się stanie i będzie potrzebna pomoc biura , z uwagi na brak biur na wyspach koszty ewentualnej pomocy mogą być wysokie.
3. W biurze na lotnisku pracuje polka pani Renata (AUTOREISEN) i udziela wszelkich informacji.
Powodzenia
mis39west
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 18 lip 2010, 08:07

Re: Wypożyczonym autem między wyspami

Postprzez andrzej129 » poniedziałek, 29 cze 2015, 00:20

Ogólnie cicar bezkonfliktowy,tam gdzie ma swe biora tam mozna wozic sie promami,autka ma tez w porządku.
andrzej129
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 24 sty 2015, 23:49
Lokalizacja: Hamburg


Powrót do Teneryfa - wypożyczalnie samochodów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron