Wynajem samochodu

gdzie najlepiej

Wynajem samochodu

Postprzez benymg » poniedziałek, 21 lut 2011, 14:55

Witam wszystkich.Wybieramy się na Teneryfe w czerwcu czy koniecznie trzeba płacić kartą czy można gotówką przy wynajmowaniu samochodu pobierają w tedy prowizje Będziemy w Los Christianos są tam jakieś dobre i tanie wypozyczalnie.Pozdrawiam
benymg
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lut 2011, 14:46

Re: Wynajem samochodu

Postprzez jobiman » poniedziałek, 21 lut 2011, 15:44

Witam,

rezerwowane na http://www.traveljigsaw.pl/ auto było do odbioru na lotnisku TFS w firmie ORLANDO (w sumie to kierowca zabrał nas busem parę kilometrów w kierunku San Miguel i tam była wypożyczalnia).

Zamówione było autko 3-drzwiowe bez klimy, otrzymaliśmy pięciodrzwiowe Clio z klimą.
Pracownik wypożyczalni skopiował sobie kartę kredytową a potem zapytał, czy chcemy zapłacić tą kartą, czy może gotówką.
Traveljigsaw wymaga karty przy rezerwacji i obciąża za wynajem w czasie rezerwacji internetowej, w ORLANDO pobrali opłatę za fotelik dla dziecka (3E dziennie) i bak pełny paliwa (50E).
Nie założono żadnej blokady środków na karcie na poczet ew. szkód.

Wypożyczone na 7 dni auto kosztowało 451 zł.
Ostatnio natknąłem się na nieco tańszą firmę Cartrawler/Digicar, która pobiera tylko kilkanaście procent opłaty w momencie rezerwacji, resztę dopłacamy w wypożyczalni. Wypożyczenie auta na 7 dni od 427 zł.
jobiman
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 19 sty 2011, 17:51

Re: Wynajem samochodu

Postprzez benymg » poniedziałek, 21 lut 2011, 21:08

Dzięki za informacje.Mam jeszcze pytanie czy ceny podawane w internecie są to ceny kompletne oraz ponawiam prośbe czy jest w pobliżu Los Christanos jakas wypożyczalnia i czy lepiej zamówic wczesniej przez internet bo jest taniej
benymg
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lut 2011, 14:46

Re: Wynajem samochodu

Postprzez Baszka » poniedziałek, 21 lut 2011, 21:26

na 100% są tam wyp samochodów. jeśli jedziecie z biurem podróży to rezydent pomoże wam w wynajęciu samochodu ale z doświadczenia wiem że nie są to tanie oferty. jigsawtrawel to najlepsze rozwiązanie oni współpracują z dobrymi firmami i mają naprawdę samochody w bardzo dobrych cenach
Baszka
 
Posty: 50
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lut 2011, 21:18

Re: Wynajem samochodu

Postprzez jobiman » poniedziałek, 21 lut 2011, 22:53

Też mieliśmy hotel w Los Christianos, ale jakoś przecież musieliśmy dotrzeć do hotelu.
Kupując przez internet, możesz sobie dowolnie wybrać miejsce pobrania i odholowania auta.
Co do zasady, wcześniejsze rezerwowanie przez internet (szczególnie w sprawdzonych źródłach) jest sporo tańsze - np. ta sama firma ORLANDO oferuje wypożyczenie auta za 2x więcej niż oferta pośrednika (około 200E zamiast 100E za tydzień).
W Los Christianos roi się od ogłoszeń "rent a car" - ale na pewno będzie to oferta mocno "przysolona" dla "luzackich" turystów, czyli takich, co nie sprawdzają cen przed wyjazdem i wszystko kupują na miejscu.
jobiman
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 19 sty 2011, 17:51

Re: Wynajem samochodu

Postprzez benymg » wtorek, 22 lut 2011, 11:08

Może ktoś słyszał firmie ORCAR z tego co widze mają niezłe ceny niewiem jak z samochodami w jakim stanie.Prosiłbym o jakies info .Pozdrawiam
benymg
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lut 2011, 14:46

Re: Wynajem samochodu

Postprzez mdrmedia » wtorek, 22 lut 2011, 12:44

duża znana firma ..... ale ceny to dobre ma Autoreisen ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Wynajem samochodu

Postprzez benymg » wtorek, 22 lut 2011, 13:24

To powiedz mi czy warto przez internet czy może na miejscu i cos się utarguje
benymg
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lut 2011, 14:46

Re: Wynajem samochodu

Postprzez rumianek » poniedziałek, 14 mar 2011, 22:10

Witam w czerwcu będę w Aparthotel la Pinta w playa de las Americas. Pierwszy raz na wyspach. Czy jest możliwość wypożyczenia auta pod hotelem a oddania go na lotnisku? Ostatni dzień musimy zwolnić pokój do 10 a wylot mamy po północy i chcielibyśmy jeszcze coś pozwiedzać.
rumianek
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 14 mar 2011, 22:02

Re: Wynajem samochodu

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 14 mar 2011, 22:12

Nie ma z tym najmniejszego problemu .... :D :D :D :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Wynajem samochodu

Postprzez rumianek » środa, 16 mar 2011, 18:28

Śmiejesz sie z mojego pytania? ;) Nigdy nie byłam na wyspach to nie wiem, szczerze napisze, że boję sie latania. Mam nadzieję ,że samolot trafi w tą maleńką wyspę. :lol:
rumianek
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 14 mar 2011, 22:02

Re: Wynajem samochodu

Postprzez aaniiusiaa » piątek, 6 maja 2011, 13:34

po co jest wymagana karta kredytowa??
jak by się coś stało mają jakies prawo coś z konta zabrać czy jak to wygląda???????
aaniiusiaa
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 7 gru 2010, 13:19

Re: Wynajem samochodu

Postprzez jaceko » sobota, 12 lip 2014, 16:25

Zawsze warto zarezerwować wcześniej, bo później cena może być wyższa.
Większość wypożyczalni żąda kart kredytowych, ale są takie, co można płacić debetową - jest o tym na forach - sam tak znalazłem.
jaceko
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 10 lip 2014, 07:44


Powrót do Teneryfa - wypożyczalnie samochodów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron