Wynajem samochodu Puerto de Santiago

gdzie najlepiej

Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez Flacha » wtorek, 15 mar 2011, 16:56

Witam
Moze ktos polecic sprawdzona firme z okolic Puerto de Santiago ( hotel Be Live Playa La Arena)? . Chcialbym zeby bylo tanio i dobrze :). Zeby w cenbie bylo pelne ubezpieczenie bez wkladu wlasnego itp. Samochod wezme pewnie na 3 dni.
Flacha
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2011, 10:25

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez mdrmedia » wtorek, 15 mar 2011, 17:27

ważna uwaga, wszystkie większe i zaufane wypożyczalnie samochódów mają swoje biura lub przedstawicielstwa prawie w każdym hotelu na teneryfie ...... wiec tym bardziej w Puerto Santiago - takiej dosyć dużej miejscowości jak na warunki Teneryfy
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez Flacha » wtorek, 15 mar 2011, 17:39

W necie znalazlem cos takiego w okolicy mojego hotelu. Czy ktos moze spojrzec i powiedziec czy to sprawdzona firma i czy warunki wynajmu sa ok?
http://www.faycan.es/site-map.aspx
Flacha
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2011, 10:25

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez MarcinFalubaz » wtorek, 12 kwi 2011, 16:02

Flacha napisał(a):W necie znalazlem cos takiego w okolicy mojego hotelu. Czy ktos moze spojrzec i powiedziec czy to sprawdzona firma i czy warunki wynajmu sa ok?
http://www.faycan.es/site-map.aspx



Wczoraj wrocilem z wakacji i wlasnie mieszkalem w puerto de santiago, masz tam pelno wypozyczalni, wiec bez samochodu napewno nie zostaniesz. Jednak propnowal bym Tobie abys wypozyczyl sobie auto z lotniska np. z http://www.autoreisen.es maja bardzo niskie ceny i autkiem do Puerto dojezdzasz w 30 min. Dodam jeszcze abys zwrocil uwage na moc silnika poniewaz Teneryfa jest dosc górzasto pagurkowatym miejscem wiec ilosc koni ma znaczenie a benzyna kosztuje 0,99 eu wiec nie ma co oszczedzac na paliwie.

Pozdrawiam,
M.
MarcinFalubaz
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota, 29 sty 2011, 14:37

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez wojczer » wtorek, 12 kwi 2011, 22:23

MarcinFalubaz napisał(a):
Flacha napisał(a):W necie znalazlem cos takiego w okolicy mojego hotelu. Czy ktos moze spojrzec i powiedziec czy to sprawdzona firma i czy warunki wynajmu sa ok?
http://www.faycan.es/site-map.aspx



Wczoraj wrocilem z wakacji i wlasnie mieszkalem w puerto de santiago, masz tam pelno wypozyczalni, wiec bez samochodu napewno nie zostaniesz. Jednak propnowal bym Tobie abys wypozyczyl sobie auto z lotniska np. z http://www.autoreisen.es maja bardzo niskie ceny i autkiem do Puerto dojezdzasz w 30 min. Dodam jeszcze abys zwrocil uwage na moc silnika poniewaz Teneryfa jest dosc górzasto pagurkowatym miejscem wiec ilosc koni ma znaczenie a benzyna kosztuje 0,99 eu wiec nie ma co oszczedzac na paliwie.

Pozdrawiam,
M.


Byłem na wyspie od 29 marca do 5 kwietnia b.r.
Zgadzam się z M. chociaż muszę wspomnieć, że nawet citroen C3 1.4 sprawował się przyzwoicie. 120-130km/h na autostradzie i sprawnie na serpentynach (z dwiema dorosłymi osobami+bagaże) (nie wjeżdżałem wyżej w góry). Po zatankowaniu baku do pełna komputer wskazał, że mogę przejechać...740km.
Wypożyczalnia Autoreisen na południowym lotnisku bardzo sprawnie załatwia formalności.Dobrze jest pamiętać o wpisaniu drugiego kierowcy (jeśli jest). Takie dane podaje się chyba już przy rezerwacji internetowej.Wygodne. Parking, skąd odbiera się i zdaje samochód jest na wprost wyjścia z lotniska. Wyjazd z parkingu bez szlabanów jest od strony stacji benzynowej, tzn. po prawej stronie patrząc po wyjściu z lotniska.Wynajęcie takiego samochodu na tydzień to 108 euro. Zdecydowanie warto. Doskonale usprawnia poznawanie wyspy, zwłaszcza, że niskie ceny benzyny temu sprzyjają.
Przed zdaniem samochodu zalewamy bak do pełna. Parkujemy na wolnym miejscu parkingu Autoreisen, a kluczyki wrzucamy do okienka firmy na hali lotniska, skąd je otrzymaliśmy. (jeśli oddajemy je przed rozpoczęciem pracy Autoreisen czyli g.7.00).
Pozdrowienia
Wojtek
wojczer
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 8 lut 2011, 00:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez MarcinFalubaz » środa, 13 kwi 2011, 19:48

Tak jak pisze wyzej wojtek, wszystko prosto i wygodnie, ale z tym tankowaniem trzeba zwrocic uwage przed odjazdem bo ja mialem tylko 1/4 baku i tak tez musialem oddac to generalnie nie ma roznicy bo przy parkingu wypozyczalni jest stacja benzynowa, ale zeby nie potrzebnie komus zatankowac do pelna lepiej zwrocic uwage na to.

ja mialem seata ibize 1.4 tez na 2 osoby plus bagaze, codziennie przez 7 dni auto uzywalem loro park, masca teide itp. i zuzylo mi 40 eu benzyny. Choc auto wygladalo na dosc nowe napewno momentami na podjazdach dosc mocno mi sie grzal, ale to rozni ludzie tym jezdza...

dodam ze zbytnio nie bylem z tego auta zadowolony ze wzgledu na to co sie dzialo z temp silnika, nie wiem moze mi sie poprostu trafil taki model..
MarcinFalubaz
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota, 29 sty 2011, 14:37

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez wojczer » środa, 13 kwi 2011, 22:18

Cześć Marcin
..ja wymieniałem żarówkę reflektora, przepaliła się 2 dnia... Poza tym wszystko działało...
Pozdr.
Wojtek
wojczer
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 8 lut 2011, 00:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez paw2109 » sobota, 18 cze 2011, 18:41

witam;
wypożyczę auto na tydzień bez wczesniejszego rezerwowania, tylko na miejscu? ktoś poleci jakas wypozyczalnie w okolicy be live playa la arena? bede w 1 polowie lipca i troche sie obawiam czy w sezonie bede mial problem ze znalezieniem czegos fajnego/taniego. musze placic kaucje czy obejdzie sie bez tego?
paw2109
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 5 mar 2011, 12:47

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez GrzechuKrakow24 » czwartek, 23 cze 2011, 11:24

Witaj,

To chyba zalezy tez troche od szczescia, parka odemnie z hotelu tez chciala wypozyczyc auto juz na miejscu, to musieli 2 dni poczekac az bedzie cos wolnego i dostali Fiata Pande. Chyba ze cena nei gra roli dla Ciebie wiec pewnie jakies drogi wypozyczalnie cos dla Ciebie znajda.

pzdr,
GrzechuKrakow24
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 29 sty 2011, 14:48

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez paw2109 » czwartek, 23 cze 2011, 19:57

dzieki za info...to jednak chyba wole poczekac... :) a w hotelu mozna wypozyczyc ? bedzie drożej?
paw2109
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 5 mar 2011, 12:47

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez tade » piątek, 24 cze 2011, 17:08

W Puerto Santiago jest kilka wypożyczalni, jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym nie mógł wypożyczyć samochodu z dnia na dzień i to w przystępnej cenie. Oczywiście może to nie zawsze będzie oczekiwany model, ale stan techniczny jest dobry i nie ma większych problemów.
tade
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 4 gru 2010, 15:49

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez paw2109 » sobota, 25 cze 2011, 10:15

dzieki tade...a jak to wlasciwie jest z tą kaucją? trzeba cos wylozyc czy obejdzie sie bez tego...
paw2109
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 5 mar 2011, 12:47

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez mdrmedia » sobota, 25 cze 2011, 11:09

to akurat zależy od firmy jedne chcą inne nie .....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez tade » sobota, 25 cze 2011, 12:13

Jeśli chodzi o kaucję, to jest tak jak pisze nasz administrator. Ja nie płaciłem. Czasami bywa tak, że zabezpieczeniem jest nr karty kredytowej, a nie cash. Przyjemnego podróżowania po wyspie.
tade
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 4 gru 2010, 15:49

Re: Wynajem samochodu Puerto de Santiago

Postprzez paw2109 » poniedziałek, 27 cze 2011, 21:35

dzieki panowie, juz za kilka dni bede na wyspie, mam nadzieje ze cos sie uda wynajac.....
pzdr
paw2109
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 5 mar 2011, 12:47


Powrót do Teneryfa - wypożyczalnie samochodów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości