Samochód w Playa de las Americas

gdzie najlepiej

Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » środa, 18 maja 2011, 13:25

Witajcie,
Potrzebuję informację gdzie mogę wypożyczyć najlepiej i najtaniej samochód w Playa de las Americas? Zatrzymujemy się w hotelu Sol Tenerife. Chcielibyśmy zwiedzić wyspę, a głównie jej południową część na własną rękę ze względu na to, że wychodzi znacznie taniej. Dlatego proszę o podpowiedzenie gdzie warto wypożyczyć. Dodam, że na wsypie będziemy po raz pierwszy.

Dzięki,
Pozdrawiam
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » środa, 18 maja 2011, 18:25

wyspa jest tak mała ze nie ważne gdzie jesteś są wszyskue biura z wypozyczalniami - polecam przez internet - www.autoreisen.es
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » czwartek, 19 maja 2011, 12:37

Nie chcę wypożyczać samochodu przez internet. Wolałabym zrobić to na miejscu, dlatego też chciałabym jakieś poleconej wypożyczalni.
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » czwartek, 19 maja 2011, 18:52

autoreisen ma mase biur na całej wyspie
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » piątek, 20 maja 2011, 11:18

a orientujesz się jakie mają ceny? np. za 2 dni?
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez jolacala » piątek, 20 maja 2011, 13:55

A gdzie znajduje się ta wypożyczalnia jeśli można wiedzieć, bo też jestem zainteresowana ? ;)
jolacala
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 20 maja 2011, 09:38

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez jolacala » piątek, 20 maja 2011, 14:01

musicismyextyas5 napisał(a):Witajcie,
Potrzebuję informację gdzie mogę wypożyczyć najlepiej i najtaniej samochód w Playa de las Americas? Zatrzymujemy się w hotelu Sol Tenerife. Chcielibyśmy zwiedzić wyspę, a głównie jej południową część na własną rękę ze względu na to, że wychodzi znacznie taniej. Dlatego proszę o podpowiedzenie gdzie warto wypożyczyć. Dodam, że na wsypie będziemy po raz pierwszy.

Dzięki,
Pozdrawiam

Może się spotkamy bo widzę że jedziemy w to samo miejsce a kiedy wyjazd do hotelu Sol Tenerifa? bo my lecimy 16 czerwca ;)
jolacala
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 20 maja 2011, 09:38

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » piątek, 20 maja 2011, 15:38

my znacznie później - 1 września, ale chętnie posłucham jak Wam się podobało :)
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez jolacala » sobota, 21 maja 2011, 15:52

Nie ma sprawy, napiszę jak wrócimy :) Planujemy wynajem autka na dwa dni i wycieczki do Los Gigantes, Masca, Las Terasitas,Lago Martines, Teide i Siam Park wiec pewnie będzie o czym pisac ;)
jolacala
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 20 maja 2011, 09:38

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez borysz1 » niedziela, 29 maja 2011, 10:42

W tym miesiącu byłem z żoną w Puerto de la Cruz. Radzę wynająć samochod na 3 dni - cena najkorzystniejsza. W zależności od wielkości auta ceny rosną. My wypożyczyliśmy Opla Corsę 1,2 za którą od razu zapłaciliśmy 55 euro gotówka(za 3 dni !!!). Bak był zatankowany full i taki sam stan trzeba oddać. Samochód dostałem okazując tylko prawo jazdy ( bo dowód był w hotelu) i podałem nr pokoju. Żadnych kaucji. Żadnych kart kredytowych. Przy odbiorze ja samochód obejrzałem. Przy oddaniu samochód postawiłem naprzeciw biura po drugiej stronie ulicy i oddałem kluczyk. Gościo nawet nie wstał zza kantorka, nie oglądał auta, nie sprawdził stanu paliwa. Tam jest pełny luz, zaufanie,po prostu "maniana". Paliwo kosztuje 1,02 euro za litr. Musisz koniecznie być w Loro Parku (w Puerto de la Cruz) a to zajmie cały dzień. Jak będziecie na Masce to warto jeszcze pojechać dalej do Icod de Los Vinos obejrzeć ponad 1000 letnie drzewo a potem na zachód (wzdłuż brzegu oceanu) aż do końca drogi - piękne widoki z półwyspu Punta de Teno (i budują tam -chyba dla potrzeb filmu - plażę dla rozbików) a droga też ciekawa. Cała przygoda z samochodem i przejechaniu 400 km wyniosło na "nasze" 300 zł. Polecam wynajem poza hotelem, bo taniej i jeśli dwie osoby to małe, dwudrzwiowe. A wynajmujących jest multum. Niezapomnianych wrażeń. Ryszard.
borysz1
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2011, 09:54

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » niedziela, 29 maja 2011, 11:02

Cytuje fragment wypowiedzi, bo bardzo mi sie spodobała
................Tam jest pełny luz, zaufanie,po prostu "maniana".............
tak to prawda ....... he he he he :lol: :lol: :lol:
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » poniedziałek, 30 maja 2011, 10:32

Czy w Masce są jakieś restauracje, w których można zjeść obiad? Czy tam do zwiedzania są tylko piękne widoki czy coś jeszcze? Tj. np. w Icod de Los Vinos 1000 letnie drzewo?
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 30 maja 2011, 15:48

są i jedna nawet bardzo ciekawa tuż przy wjeździe - mała prowadzona przez miejscowego " człowieka z gór " nazywa sie CASA RIQUELME - bardzo polecam
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » poniedziałek, 30 maja 2011, 21:20

A jest co zwiedzać? Jeśli tak to co, mam na myśli Masce.
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 30 maja 2011, 21:45

poczytaj tu wątek na forum o Masce - viewtopic.php?f=13&t=21
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » wtorek, 31 maja 2011, 12:24

Dziękuję :)
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez kasi_aa » poniedziałek, 27 cze 2011, 22:50

mdrmedia napisał(a):wyspa jest tak mała ze nie ważne gdzie jesteś są wszyskue biura z wypozyczalniami - polecam przez internet - http://www.autoreisen.es

Czy ktoś wie co to znaczy w warunkach wypozyczenia: Collision Damage Waiver (SUPER CDW with no excess).
CHciałabym aby polisa obejmowała szkody również tzw parkingowe, ale na stronie Autoreisen sie nie doczytałam.
kasi_aa
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 17 sty 2011, 18:30

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez jolacala » środa, 20 lip 2011, 13:19

musicismyextyas5 napisał(a):Witajcie,
Potrzebuję informację gdzie mogę wypożyczyć najlepiej i najtaniej samochód w Playa de las Americas? Zatrzymujemy się w hotelu Sol Tenerife. Chcielibyśmy zwiedzić wyspę, a głównie jej południową część na własną rękę ze względu na to, że wychodzi znacznie taniej. Dlatego proszę o podpowiedzenie gdzie warto wypożyczyć. Dodam, że na wsypie będziemy po raz pierwszy.

Dzięki,
Pozdrawiam


Ja wypożyczałam samochód w wypożyczalni która jest bardzo blisko Hotelu Sol Tenerife, wychodząc z hotelu trzeba iść na deptak ale nie ten który jest wzdłuż morza tylko na uliczkę ze sklepikami. Wychodząc z Hotelu skręć na prawo i dosłownie może za 50 m na lewo będzie wypożyczalnia. Mieli wtedy fajną ofertę bo za 3 dni płaciłam 75 euro (ful ubezpieczenie) za renault clio :)
jolacala
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 20 maja 2011, 09:38

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » piątek, 22 lip 2011, 23:53

jolacala napisał(a):
musicismyextyas5 napisał(a):Witajcie,
Potrzebuję informację gdzie mogę wypożyczyć najlepiej i najtaniej samochód w Playa de las Americas? Zatrzymujemy się w hotelu Sol Tenerife. Chcielibyśmy zwiedzić wyspę, a głównie jej południową część na własną rękę ze względu na to, że wychodzi znacznie taniej. Dlatego proszę o podpowiedzenie gdzie warto wypożyczyć. Dodam, że na wsypie będziemy po raz pierwszy.

Dzięki,
Pozdrawiam


Ja wypożyczałam samochód w wypożyczalni która jest bardzo blisko Hotelu Sol Tenerife, wychodząc z hotelu trzeba iść na deptak ale nie ten który jest wzdłuż morza tylko na uliczkę ze sklepikami. Wychodząc z Hotelu skręć na prawo i dosłownie może za 50 m na lewo będzie wypożyczalnia. Mieli wtedy fajną ofertę bo za 3 dni płaciłam 75 euro (ful ubezpieczenie) za renault clio :)



Według mnie to nie do końca taka super opcja, skoro ktoś wyżej dodał info, że wynajął samochód na 3 dni za 55 euro. jakby nie patrzeć to 20 euro różnicy.
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez kropka » sobota, 23 lip 2011, 20:10

Witam,
we wrzesniu lece na Teneryfe (hotel Best Tenerife).Chcialabym zarezerwowac auto w autoreisen, jednak gdy wpisuje ich adres w google to wyskakuje mi zupelnie w innym miejscu niz pokazuja na stronie (royal garden com.ctr.).Czy moglby mi ktos powiedziec gdzie dokladnie jest ta wypozyczalnia i czy ceny na miejscu sa takie same jak przy rezerwacji przez internet? A moze polecicie inna (niedroga ;) ) wypozyczalnie w poblizu mojego hotelu?
Pozdrawiam
kropka
kropka
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 23 lip 2011, 20:01

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » sobota, 23 lip 2011, 20:17

oj Kropka tu masz info i linka do nich - viewtopic.php?f=9&t=14
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez kropka » niedziela, 24 lip 2011, 11:33

Linka do ich stronki to ja mam :) nie jestem az taka zielona. Ja po prostu nie znam Teneryfy. Chodzi mi o to, ze adres podany u nich na stronie jest pokazany w innym miejscu- http://www.arcarhire.com/car-hire/locations.php ( dokladnie tenerife royal garden com.ctr.) niz jak wpisze go w google map - http://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl a nie usmiecha mi sie jezdzic po calej wyspie i szukac wypozyczalni w ktorej zarezerwowalam auto. Moze ktos wypozyczal autko w tym miejscu i moze mi potwierdzic ten adres. Chyba, ze polecicie inna (niedroga) wypozyczalnie w poblizu hotelu best tenerife :)
Dziekuje i pozdrawiam
kropka
kropka
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 23 lip 2011, 20:01

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » niedziela, 24 lip 2011, 11:49

he he he he oni główną baze mają na lotnisku .... a na całej wyspie chyba kilkanascie punktów ... i dlatego masz 2 różne miejsca :D :D :D :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez jolacala » wtorek, 26 lip 2011, 14:29

musicismyextyas5 napisał(a):
jolacala napisał(a):
musicismyextyas5 napisał(a):Witajcie,
Potrzebuję informację gdzie mogę wypożyczyć najlepiej i najtaniej samochód w Playa de las Americas? Zatrzymujemy się w hotelu Sol Tenerife. Chcielibyśmy zwiedzić wyspę, a głównie jej południową część na własną rękę ze względu na to, że wychodzi znacznie taniej. Dlatego proszę o podpowiedzenie gdzie warto wypożyczyć. Dodam, że na wsypie będziemy po raz pierwszy.

Dzięki,
Pozdrawiam


Ja wypożyczałam samochód w wypożyczalni która jest bardzo blisko Hotelu Sol Tenerife, wychodząc z hotelu trzeba iść na deptak ale nie ten który jest wzdłuż morza tylko na uliczkę ze sklepikami. Wychodząc z Hotelu skręć na prawo i dosłownie może za 50 m na lewo będzie wypożyczalnia. Mieli wtedy fajną ofertę bo za 3 dni płaciłam 75 euro (ful ubezpieczenie) za renault clio :)



Według mnie to nie do końca taka super opcja, skoro ktoś wyżej dodał info, że wynajął samochód na 3 dni za 55 euro. jakby nie patrzeć to 20 euro różnicy.


Przypuszczam że samochód był bez klimatyzacji i jakiś starszy model jak również wypożyczony "poza sezonem" lub z niepełnym ubezpieczeniem stąd taka dobra cena - 55 euro ;) Ja pożyczałam samochód (Renault Clio III, klima, radio,full ubezpieczenie) pod koniec czerwca i to była najtańsza opcja w Playa de Las Americas, nawiasem mówiąc znajomi chcieli następnego dnia również skorzystać z tej oferty ale niestety już nie mieli jej w sprzedaży ;)
jolacala
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 20 maja 2011, 09:38

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez borysz1 » wtorek, 26 lip 2011, 22:34

Typowa dla Polaków dyskusja! Jak nie ma problemu z wypożyczeniem samochodu na miejscu, to się stwarza problem już w naszym kraju. :roll: Jak znasz niemiecki lub angielski ( a najlepiej hiszpański), to wyjdź przed hotel i rusz 50 m w lewo albo w prawo i znajdziesz to co chcesz. :lol: Ja z językiem polsko-rusko-migowym nie miałem żadnego problemu. Śmiało i "maniana" :idea:
borysz1
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2011, 09:54

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » wtorek, 26 lip 2011, 23:28

dobre :D :D :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez kropka » czwartek, 28 lip 2011, 18:04

jak to sie mowi: przezorny zawsze ubezpieczony :) ja tam tez wole zorientowac sie wczesniej, zarezerwowac co sie da zeby na miejscu juz o nic sie nie martwic :P
kropka
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 23 lip 2011, 20:01

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez jolacala » niedziela, 31 lip 2011, 12:48

borysz1 napisał(a):Typowa dla Polaków dyskusja! Jak nie ma problemu z wypożyczeniem samochodu na miejscu, to się stwarza problem już w naszym kraju. :roll: Jak znasz niemiecki lub angielski ( a najlepiej hiszpański), to wyjdź przed hotel i rusz 50 m w lewo albo w prawo i znajdziesz to co chcesz. :lol: Ja z językiem polsko-rusko-migowym nie miałem żadnego problemu. Śmiało i "maniana" :idea:


Bardzo interesujące podejście do tematu :lol: :lol: :lol: :lol:
jolacala
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 20 maja 2011, 09:38

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » niedziela, 31 lip 2011, 13:49

też tak mysle ..... :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » czwartek, 11 sie 2011, 10:29

kropka napisał(a):jak to sie mowi: przezorny zawsze ubezpieczony :) ja tam tez wole zorientowac sie wczesniej, zarezerwowac co sie da zeby na miejscu juz o nic sie nie martwic :P

Popieram :)
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez robinpl » niedziela, 14 sie 2011, 23:19

Witam, fajne autka za niewielkie pieniądze około 30 euro można wynająć od Polaka na Teneryfie! jak ktoś z Państwa będzie potrzebował nr. tel to mogę podać! Pozdrawiam!
robinpl
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 14 sie 2011, 23:06

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » poniedziałek, 15 sie 2011, 21:27

robinpl napisał(a):Witam, fajne autka za niewielkie pieniądze około 30 euro można wynająć od Polaka na Teneryfie! jak ktoś z Państwa będzie potrzebował nr. tel to mogę podać! Pozdrawiam!

Co masz na myśli pisząc fajne? Jaką mamy pewność, że otrzymamy sprawny samochód itp?
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 15 sie 2011, 21:35

wypożyczalnie mają już ceny od 23 euro za 1 dzień - np Autoreisen ..... i ta oferta za 30 niczym sie nie rózni od innych
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez musicismyextyas5 » wtorek, 23 sie 2011, 14:55

Pytanie kieruję do osób, które wypożyczały samochód. Proszę o konkretne odpowiedzi.
1. Czy wypożyczając samochód z wypożyczalni za każdym razem należy zostawiać kartę kredytową? Wolałabym nie korzystać z tej opcji, ponieważ słyszałam, że bank blokuje wtedy kartę na ok. tydzień. A w razie jakiejś kradzieży (odpukać) chciałabym mieć możliwość skorzystania właśnie z karty kredytowej.
2. Jeżeli nie chce zostawić karty kredytowej to ile może wynosić kaucja/zastaw za wynajem samochodu za 2-3 dni? W jakimś innym wątku przeczytałam, że może to być 400 euro, a to jakaś chora kwota, bo na nasze to ponad 1,6 tys.
3. Jeżeli są inne opcje proszę o jakieś info. Ewentualnie namiary na wypożyczalnie samochodu w Playas de las Americas, które mają kaucję w wys. 100 euro bądź nie blokują kart kredytowych.

Dzięki za pomoc :)
musicismyextyas5
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 18 maja 2011, 13:15

Re: Samochód w Playa de las Americas

Postprzez mdrmedia » wtorek, 23 sie 2011, 15:04

po 1 bank nie blokuje tej karty tylko pewną kwote na tej karcie np 150 euro
po 2 kaucia normalnie wynoszą 100, 150 euro, raz sie trafiło 200 euro u polskiego turysty
po 3 co do wypozyczalni to polecam Autoriesen
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Następna strona

Powrót do Teneryfa - wypożyczalnie samochodów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron