szkoła podstawowa w Los Cristianos

wasze rady

szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez Obi-Wan Kenobi » poniedziałek, 8 sie 2011, 16:43

Witam,
bardzo proszę o odzew osób, które mają dzieci zapisane do szkoły podstawowej w Los Cristianos.
Potrzebuję informacji na temat podręczników i opinii o szkole.

Będę wdzięczna za każdą informację :P
Z góry dziękuję i czekam na opinie.
Obi-Wan Kenobi
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2011, 18:12

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez dorota » piątek, 12 sie 2011, 19:17

witam
to zależy o którą szkołę pytasz. Moja córka chodzi do szkoły w Los Cristianos do tej nowszej obok basenu.
Szkoła jest ok. Dzieci szybko nawiązują przyjaźnie. Moja córka była bardzo nieśmiała i bałam się bardzo, że dzieciaki jej nie zaakceptują. Wręcz odwrotnie. Teraz idzie do II klasy, czyli już 1,5 roku w tej szkole. Ma wiele przyjaźni. Popłakiwała na początku, ale trudno się dziwić, nie znała języka. Teraz jest ok.
Co do podręczników to dostaniesz listę ze szkoły, jak już dziecko będzie zapisane. Trzeba w sekretariacie wyrobić kartę (na któregoś z rodziców) wtedy w księgarni będzie zniżka ok. 50% na podręczniki.
pozdrawiam
dorota
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 17 lip 2010, 22:16

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez Obi-Wan Kenobi » piątek, 12 sie 2011, 19:37

Witaj,
bardzo Ci dziękuję za te informacje. Rozmawiamy o tej samej szkole.
Dorotko, my dzieci zapisaliśmy w lipcu, dostaliśmy informację ustną że zostali przyjęci ale listy nam nie dano. Przejadę się do szkoły w poniedziałek.

1) A jak nazywa się ta karta? ( by mnie Pan w sekretariacie zrozumiał)

2) Kiedy są zapisy do świetlicy i na posiłki?

Z góry dziękuję
Obi-Wan Kenobi
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2011, 18:12

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez dorota » sobota, 20 sie 2011, 21:27

witam
listy podręczników jeśli jeszcze nie macie to napewno do odebrania w sekretariacie, ale jeżeli nie dostaniecie to też zero stresu. Przez pierwszy tydzień dzieci przynoszą wszystkie materiały do szkoły i nauki jako takiej jeszcze nie ma. Karta nie wiem jak się nazywa to po prostu tarjeta para comprar los libros . nawet jeżei kupicie bez karty, to po jej wyrobieniu(zatrzymajcie paragon) wrócicie do księgarni , najlepiej księgarnia w Los Cristianos na av. Suesia(nie wiem czy poprawnie napisałam) i tam wam zwrócą nadpłaconą kasę.
Co do świetlicy i posiłków to sprawa troszkkę trudna. Lista dzieci zapisanych na posiłki (comedor) zamknięta jest w kwietniu. Ja jednak dopisywałam córkę w trakcie roku. Dostaniecie kilka kartek do wypełnienia i już. Wtedy zamiast odbierać dziecko o 13.30 to odbierzecie o 14.45
Pierwszy miesiąc lekcje trwają krócej od 8.30 do 12.30
Wszystkie informacje powinniście dostawać sms na podany tel.
Jest też coś trudno to nazwać świetlicą) ale to taka mała sala, gdzie siedzą dzieci przed i po zajęciach. W tej sprawie nie podpowiem, bo nasza mała nie korzysta.
Możecie też dowozić dziecko sami, bądź zapłacić za autobus, który przywiezie i odwiezie dziecko.

Napisz do której klasy idą dzieci. Chłopcy czy dziewczynki i czy znają hiszpański
pozdrawiam
dorota
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 17 lip 2010, 22:16

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez Obi-Wan Kenobi » niedziela, 21 sie 2011, 21:07

Bardzo dziękuję za informacje. Wiem, gdzie jest księgarnia w Los Cristianos :D
Dorotko, idą do klasy I i III. Obydwaj chłopcy, brak znajomości hiszpańskiego. Starszy skończył w Polsce klasę I, tutaj rocznikiem będzie III. :|

szkoła teraz zamknięta, zawitam na początku września. Jak wygląda ten pierwszy dzień w szkole? Uroczyste otwarcie tak jak w Polsce?
Obi-Wan Kenobi
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2011, 18:12

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez dorota » poniedziałek, 22 sie 2011, 15:16

hmmm , z tym rozpoczęciem, końcem roku, dniem nauczyciela to zupełnie inaczej niż w Polsce. Ja małą ubieram lekko "odświętnie" na początek roku. Dzieciaki przychodzą dowolnie, prawie plażowo bo jeszcze upał.
Jeżeli starszy syn nie ma ukończonej II klasy to przyjmują go od razu do trzeciej?
Jeżeli trafi do II to zapewne do klasy Sandry, mojej córki. W ich roczniku tylko moja mała jest Polką, a są dwie klasu drugie.
Niewiele Polaków w tej szkole, ale szybciej uczą się w ten sposób hiszpańskiego :D
Rok szkolny rozpoczyna się chyba 7 wrzesnia, ale jeszcze sprawdzę.
No to chyba się poznamy pod szkołą :D
pozdrawiam
dorota
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 17 lip 2010, 22:16

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez dorota » poniedziałek, 22 sie 2011, 15:19

W ubiegłym roku nie było żadnego uroczystego rozpoczęcia szkoły.
Dzień jak każdy inny , tylko dzieciaki się bardziej cieszą :D
dorota
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 17 lip 2010, 22:16

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 22 sie 2011, 16:38

Dokładnie tak tu jest .......... że tu dzieci się bardzo cieszą jak się zaczyna szkoła .......... :D :D :D :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez Edytka46 » piątek, 23 gru 2011, 11:04

Witam serdecznie. Mieszkamy w Puerto i ze względu na pracę męża jesteśmy zmuszeni przenieść się do Los Cristianos.
Zainteresowała mnie szkoła blisko basenu o której jest mowa w tych postach, chciałabym prosić o bliższe namiary na nią tj. ulica, nazwa szkoły. w okresie przerwy światecznej chcemy szukać też mieszkania w pobliżu centrum, jednak w spokojnej z zielenią dzielnicy. Proszę o radę i pomoc :) pozdrawiam
Edytka46
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 23 gru 2011, 10:44

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez Obi-Wan Kenobi » niedziela, 15 sty 2012, 23:09

Witaj, dawno tu nie zaglądałam.

wszystkie informacje względem szkoły na stronie:
http://translate.google.pl/translate?hl ... %2F&anno=2

Powodzenia w przeprowadzce
Obi-Wan Kenobi
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2011, 18:12

Jaka szkola dla 3 latka

Postprzez natalia » środa, 25 sty 2012, 10:49

Witam serdecznie wszystkich .Bardzo prosze o podpowiedz rodziców ,których pociechy w wieku przedszkolnym (3 lata) uczęszcczają do szkoły.Proszę o opinię gdzie najlepiej posłać 3 letnią córkę ,gdzie takie małe dzieci będą dobrze się czuły? Martwię się że bez znajomości języka ,córcia będzie bardzo wystraszona. :?
natalia
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 14:22

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez mdrmedia » środa, 25 sty 2012, 10:57

he he he nie ma się co bać !!!!! wszystkie mamy ZAWSZE troche panikują a dzieci mają olbrzymia frajde bo są bardzo szybko akceptowane - to nie PL !!!!!
w takiej klasie szkolnej z rególy są wszystkie rasy i kolory skóry oraz narodowosci, inny (znaczy nie znający jez hiszpańskiego )tu to znaczy normalny :D :D :D :D :D ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez natalia » środa, 25 sty 2012, 11:04

Dziękuję :) za pocieszenie.
natalia
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 14:22

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez nejut » czwartek, 21 cze 2012, 21:22

Witam czy to znaczy ze jak przyjedziemy koncem sierpnia to nasz synek nie bedzie przyjety do szkoly od wrzesnia?
nejut
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 21 cze 2012, 18:48

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez mdrmedia » czwartek, 21 cze 2012, 21:25

Bedzie miejsce ale lepiej jest to załatwiać wczesniej .....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez AgataMariusz » sobota, 10 sty 2015, 18:36

Witajcie.
Trochę przedawnione wątki w tym poście, ale może nadal tu zaglądacie... :-)
Rozpatrujemy bardzo intensywnie (w ostatnim czasie) przeprowadzkę na Kanary - nie wiem czy Teneryfę (jeszcze jej nie znamy) czy Gran Canarię (uwielbiamy). Tak czy siak właśnie wybieramy się na Teneryfę - od 14 do 29 stycznia - chcemy ją zwiedzić, rozejrzeć się za nieruchomościami, popytać... Mamy syna 6,5 roku, który w tym roku poszedł do pierwszej klasy w Polsce. Zastanawiamy się jak wyglądałoby przeniesienie go do kanaryjskiej szkoły i w którym momencie najlepiej to zrobić. Nie zna żadnego języka - liźnięty angielski, teraz liże hiszpański, ale nie jest w stanie się porozumieć w żadnym z nich, a czasem nawet odpowiedzieć na pytanie o imię (jest raczej śmiały).
Czy ktoś z Was zechciałby poświęcić nam trochę czasu, na niezobowiązującym spotkaniu teraz w styczniu i poopowiadać trochę o życiu na Kanarach, szkole, urzędach, służbie zdrowia itd. Bezpośredni kontakt z kimś kto już tam mieszka jest zawsze ciekawszy i bardziej wartościowy niż szukanie informacji w necie.
Jeśli ktoś z Was by się na to zdecydował, to proszę o kontakt mailowy: as-w@o2.pl
Zatrzymujemy się w Las Americas, ale będziemy krążyć po Teneryfie :-)
Serdecznie pozdrawiam,
Agata
AgataMariusz
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 7 sty 2015, 19:03

Re: szkoła podstawowa w Los Cristianos

Postprzez kurtaakk » piątek, 19 cze 2015, 19:14

dobra ta szkołą !
kurtaakk
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 10 mar 2014, 18:24


Powrót do Teneryfa - ceny, zwyczaje, dobre rady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości