Teide

ciekawe miejsca teneryfy

Re: Dojazd naTeide

Postprzez semeno » piątek, 26 sie 2011, 04:44

Czy orientuje sie ktos czym mozna dojechac z Playa de las Americas do kolejki na teide zeby byc na miejscu o godz.9-ej rano? Wiem ze jest autobus ale dopiero okolo 9.30 z las Americas( wypozyczenie samochodu odpada).
semeno
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 9 sie 2011, 01:56

Re: Teide

Postprzez kkkk86 » wtorek, 30 sie 2011, 12:54

czy na Teide jest zimno o tej porze roku? jakie ubrania zalozyc wybierac sie na szczyt.
kkkk86
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 25 sie 2011, 21:20
Lokalizacja: wielka brytania

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » wtorek, 30 sie 2011, 13:40

eeee ciepło ok 18 stopni
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez Qfel » piątek, 9 wrz 2011, 19:08

Jutro planuje wyjazd na Teide ale z uwagi na utrzymujaca sie calima mam watpliwosci. Czy jest sens w takiej wycieczce? Widoki pewnie nie beda powalac. I czy jest sens wyjezdzac kolejka na sam szczyt czy moze przejechac z poludnia na polnoc zatrzymujac sie na punktach widokowych
Ostatnio edytowano sobota, 10 wrz 2011, 15:05 przez Qfel, łącznie edytowano 1 raz
Qfel
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2011, 17:59
Lokalizacja: Bristol

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » piątek, 9 wrz 2011, 19:56

jutro już powinna zejść calima ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez lalus » poniedziałek, 12 wrz 2011, 12:22

Witam mam pytanko do admina mianowicie chodzi o zezwolenie na wejscie na wulkan
chce wypelnic formularz on line i nie bardzo wiem co wybrac w rubryce " posiadany dokument " majac plastikowy dowod osobisty
ja mam paszport wiec nie ma problemu natomiast moja kasia dowod osobisty
dzieki bardzo za informacje
pozdrawiam
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 12 wrz 2011, 12:58

można wybrać DNI czyli nr dowodu osobistego
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez lalus » wtorek, 13 wrz 2011, 08:11

dzieki bardzo
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez lalus » wtorek, 27 wrz 2011, 14:14

za zadne skarby nie mozna zrobic rezerwacji przez internet )))
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez kriss_1975 » środa, 12 paź 2011, 00:03

Mały update. Biuro Parku Narodowego Teide nie znajduje się już w Santa Cruz, a w La Orotavie i jest czynne do 14. Jednak przyjazd osobisty nic nie daje - miły pan w recepcji poinformował nas, że obecnie rezerwacji dokonuje się tylko przez internet. Wszystkim, którzy wjadą kolejką i nie będą mieli pozwolenia na wejście na szczyt polecam krótki spacer w lewo (bodajże trasa 12) i widok na krater Pico Viejo.
kriss_1975
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 12 wrz 2011, 11:34

Re: Teide

Postprzez Angie7 » środa, 12 paź 2011, 08:28

Nie ma żadnych problemów z rezerwacją przez internet, po wybraniu daty i podaniu wszystkich szczegółów należy zrobić wydruk lub ewentualnie spisać numery z dołu strony (numer rezerwacji i hasło) i przy wydruku wpisać numery na stronie głównej parku i gotowe ;) Przetestowałam osobiście :D
Angie7
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 08:08

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » środa, 12 paź 2011, 10:34

no super wiadomosć ......... :D :D :D :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez fotek » poniedziałek, 17 paź 2011, 17:05

widziałem wcześniej że w sierpniu jest w miarę ciepło na Teide ale jak to wygląda dzisiaj i ja kto wygląda zwykle w listopadzie czy jest tam na górze ciepło czy listopad na tej wysokości jest ciepły :)? i jak to wygląda z samą ścieżką czy wystarczą dobre adidasy ? czy występują oblodzenia bo nie powiem trochę się tym martwię
fotek
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek, 14 paź 2011, 22:52

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 17 paź 2011, 19:12

wystarczą adidasy .....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez miska_81 » czwartek, 20 paź 2011, 17:32

Na jakiej zasadzei organizowane sa wycieczki z biora podrozy.

Czy wejscie i zejscie jest z jakims przewodnikiem?
Czy szlak jest jakos oznaczony?

Jak to wyglada od str temp w gr?
miska_81
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 20 paź 2011, 17:28

Re: Teide

Postprzez Angie7 » czwartek, 1 gru 2011, 11:54

Osobiście jestem zachwycona Teide... Wjechaliśmy kolejką na 3500m, a dalej po okazaniu pozwolenia - do zdobycia na stronie www.reservasparquesnacionales.es weszliśmy na Pico del Teide, droga nie jest długa ani ciężka ale ze względu na rozrzedzone powietrze człowiek szybko się męczy, ja miałam dodatkowe objawy w postaci zwalniającego bicia serca, co niestety prowadzi do omdlenia... ale po położeniu się na trasie (na szczęście nie ma tłumów) i odpoczynku doszłam na szczyt. Ze szczytu schodzi się tą samą drogą i otrzymuje się zwrotnie swoje pozwolenie... Strażanicy w parku bardzo uprzejmi, co najważniejsze nie kazali nam czekać do wyznaczonego na pozwoleniu czasu (mieliśmy 11-13) i weszliśmy już godzinę wcześniej. 2 godziny na wejście i zejście wraz z przebywaniem na szczycie to bardzo dużo... wystarczy godzina co warto uwzględnić w planowaniu dnia. Z górnej stacji kolejki wyruszyliśmy trasą nr 7 do Montańa Blanca zajęło nam to 4h łącznie z przejściem ok 3 km drogą do parkingu przy kolejce. Trasa bardzo długa... ponad 8 km szlakiem + 3 km drogą, ale niesamiowcie piękna (zrobiłam ok 300 zdjęć), słońce praży niemiłośiernie więc warto zabezpieczyć skórę kremem z filtem, z uwagi na chłodny wiatr nie odczuwa się tego nasłonecznienia. Po tej trasie pojechaliśmy na plażę... warto zrelaksować się bosym specerkiem brzegiem plaży po tak intensywnym dniu. Zdecydowanie polecam!!!!
Angie7
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 08:08

Re: Teide

Postprzez Angie7 » czwartek, 1 gru 2011, 11:59

Jeszcze jedno.. 26 listopada 2011 na szczycie były 2 stopnie powyżej zera i żadnych utrudnień we wchodzeniu czy zchodzeniu. Na szczyt prowadzi jedna droga i nie sposób się zgubić, a czas potrzebny na dojście z górnej stacji kolejki na szczyt to ok. 20minut. Na plaży w tym czasie było ok.23 stopni.
Angie7
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 08:08

Re: Teide

Postprzez ivi » wtorek, 27 gru 2011, 11:13

Mam pytanie o schronisko Refugio Alta Vista pod Pico de Teide. Czy jest ono otwarte w styczniu (przed 15tym?) i, jezeli tak, czy trzeba mieć śpiwór? Schronisko ma strone internetową, ale na niej niestety nie ma takich informacji. Dziekuję z góry za pomoc.
ivi
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 5 paź 2011, 13:55

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » wtorek, 27 gru 2011, 11:55

jest czynny cały rok to na pewno, śpiwór jest czymś nieznanym na teneryfie tam mają łóżka ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez Piccolo » środa, 11 sty 2012, 14:49

Witam wszystkich,
chciałbym się przywitać i prosić na wstępie o pomoc :)

Co sądzicie o wjeździe kolejką i ewentualnie wejściu na szczyt z rocznym dzieckiem?
Mamy wielką chęć wejścia z żoną na szczyt ale nie wiemy czy są jakieś przeciwwskazania dla rocznego dziecka.
Ewentualnie tylko wjazd a na górę osobno byśmy sobie podeszli (druga osoba byłaby z dzieckiem przy kolejce).

Bardzo głupi pomysł?
Piccolo
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 11 sty 2012, 14:43

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » środa, 11 sty 2012, 15:39

troche tak kolejką ok ale potem jeszcze na czubek, stromy i do tego mało tlenu na tej wysokosci ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez Piccolo » środa, 11 sty 2012, 15:42

mdrmedia,
dzięki - wiesz o siebie się raczej nie boję - byłem na podobnej wysokości (chociaż nigdy nic nie wiadomo).
Dziecko w nosidełko i wio do góry tylko nie wiem czy są jakieś przeciwwskazania odnośnie ilości tlenu dla małego dziecka.
Próbowałem też sprawdzić w regulaminie czy może jest zabronione wejście dzieci mniejszych niż... ale nic nie znalazłem
Piccolo
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 11 sty 2012, 14:43

Re: Teide

Postprzez Krzysiek » piątek, 20 sty 2012, 16:00

A po co taszczyc brzdąca na te górę? jest to sens? bądź mądry, zostaw dzieciaka w PL niech tesciowa bawi. podróze kształcą, ale co taki dzieciak z tego wyniesie? nic, bo nie będzie pamietał.
Krzysiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek, 8 lis 2011, 20:21

Re: Teide

Postprzez Piccolo » piątek, 20 sty 2012, 17:02

Wiesz nie bardzo mogę zostawić na cały tydzień córkę u teściowej. Wystarczy, że cały tydzień się nią opiekuje a poza tym nasz urlop co do zasady ma być okazją by dzieckiem pobyć więcej niż normalnie - wypad na wulkan to tylko jeden z punktów programu a pozostałe (no może poza podróżą) nie powinny być dla niej problemem.
Urlop ma być czymś wyjątkowym a spędzanie całego dnia z dzieckiem w moim przypadku właśnie tym jest :)
pozdrawiam
Piccolo
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 11 sty 2012, 14:43

Re: Teide

Postprzez adam_b » piątek, 20 sty 2012, 22:19

Spokojnie zabieraj dzieciaka i śmigaj na wulkan !!! Nic mu nie będzie. Nasza córka miala 1,5 roku jak była na górze i nic jej nie było. Tam co prawda ciężej sie oddycha, ale dzieciaki tego nie odczuwaja.
adam_b
 
Posty: 52
Dołączył(a): niedziela, 24 paź 2010, 23:52

Czy błędny nr paszportu może być przeszkodą w wejściu na PDT

Postprzez neer » wtorek, 14 lut 2012, 15:46

Czy błędny nr paszportu może być przeszkodą w wejściu na PDT? Wypełniałem wniosek o pozwolonie wejścia dla moich znajomych i jeden z numerów paszportów okazał się nieaktualny - ta osoba ma już nowy paszport. Pozostałe dane (imię i nazwisko) są poprawne. Dane osoby, na którą jest to pozwolenie oraz dane trzeciej osoby również są poprawne. Czy starżnik może robić jakieś problemy?
neer
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 14 lut 2012, 15:39

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » wtorek, 14 lut 2012, 17:49

mysle ze nie bedzie problemu generalnie chodzi im o obowatelstwo i imie i nazwisko
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez neer » wtorek, 14 lut 2012, 18:06

@ mdrmedia

Dziękuję za informację. Mam nadzieję, że będzie OK. Dwukrotnie wysłałem do nich e-maila w tej sprawie i dwukrotnie otrzymałem tą samą odpowiedź. Zadałem proste pytanie: Czy zły nr paszportu stanowi jakiś problem?
"Dear Sir / Madam,
Bookings processed at the website (http://www.reservasparquesnacionales.es) cannot be modified, it can only be canceled with your number and password. If you cannot do it, forget or lose this data, it is impossible to regain. From here we can only cancel your permission if you wish, although it may occupy the vacancies immediately by other users and you cannot dispose of them.
Best regards
PN Teide"


Tyle to i ja wiem, bez ich wyjaśnień ;)
To chyba jakaś sztampowa regułka :|
neer
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 14 lut 2012, 15:39

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » wtorek, 14 lut 2012, 19:14

he he pewnie ze sztampowa .... pamiętaj ze to Hiszpania .... he he ciesz sie ze ci wogóle odpowiedzieli
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez jagodzianka » wtorek, 28 lut 2012, 09:57

Czytając te wszystkie posty nabieram coraz większej ochoty wejścia na wulkan, niestety czeka mnie wjazd kolejką, ale mam nadzieję, że to przynajmniej w połowie tak satysfakcjonujące co samodzielne wejście ;)
jagodzianka
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 28 lut 2012, 09:44

Re: Teide

Postprzez Kero » środa, 11 kwi 2012, 15:44

Rezerwacja wejścia na szczyt Teide niestety szwankuje. Wprawdzie udało mi się to zrobić ale poprzez osobę zaprzyjaźnioną z Teneryfy, która to kontaktowała się z nimi telefonicznie. 29 kwiecień Teide poczuje mój ciężar na sobie:-)
Kero
 

Re: Teide

Postprzez marzenka » piątek, 13 kwi 2012, 12:16

tak tu czytam o jakichs paszportach czy to oznacza ze jak z polski zabiore tylko dowod osobisty to moge nie wejsc na szczyt ??? o co to chodzi?? czy bedac na miejscu bezposrednio nie dostane sie na wolkan musi byc rezerwacja?
marzenka
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 10 kwi 2012, 14:41

Re: Teide

Postprzez Kero » sobota, 14 kwi 2012, 17:40

Wystarczy dowód osobisty ale rezerwacja jest konieczna. Link podawano tutaj jednak mi nie udało się za jego pomocą dokonać rezerwacji.
Kero
 

Re: Teide

Postprzez LiveYourLife » niedziela, 15 kwi 2012, 15:39

W zależności jakiego dokumentu użyjesz do rezerwacji wejścia na szczyt taki będzie wymagany do okazania

Link do rezerwacji :

http://www.reservasparquesnacionales.es ... n=2&act=+1

pozdrawiam
LiveYourLife
 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 1 gru 2011, 15:59

Re: Teide

Postprzez Kero » niedziela, 15 kwi 2012, 17:16

Nigdy nie byłem na takiej wysokości ale uważam, że czy dorosły czy nawet bardzo małe dziecko to nie ma znaczenia jeśli dziecko nie ma żadnych zaburzeń z drogami oddechowymi. Trzeba zdecydowanie baczniej je obserwować by w porę zauważyć ewentualne oznaki osłabienia. W majowy weekend także wchodzę na Teide z 8-mio latkiem. Oczywiście wpierw kolejka a reszta piechotą:-)
Kero
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron