Masca

ciekawe miejsca teneryfy

Masca

Postprzez piiotr27 » czwartek, 22 lip 2010, 15:30

polecam Masce, przepiękne widoki górskie, doliny, super sprawa
piiotr27
 
Posty: 134
Dołączył(a): piątek, 16 lip 2010, 16:10
Lokalizacja: Santa Cruz

Re: Masca

Postprzez kasandra » piątek, 23 lip 2010, 11:47

PIĘKNE WIDOKI, PIEKNE WIDOKI, :o , uwaga na kręte drogi może zakręcić się w głowie :mrgreen: :mrgreen:
kasandra
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek, 19 lip 2010, 15:03

Re: Masca

Postprzez doda » czwartek, 9 wrz 2010, 19:57

Super wycieczka w góry, niesamowite wąwozy i wzniesienia, masa zakrętów, bardzo kręta droga położna nad urwiskami skalnymi
doda
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 9 wrz 2010, 19:48
Lokalizacja: wrocław

Re: Masca

Postprzez Agata77 » niedziela, 3 paź 2010, 16:40

Droga rzeczywiście kręta, ale wcale nie taka straszna. W miejscach, gdzie jest najbardziej niebezpiecznie są barierki, co przynajmniej z punktu psychologicznego ułatwia sprawę. Moim zdaniem droga bardzo cywilizowana, spokojnie można wypożyczyć auto i pokonać samodzielnie. Problemem są jedynie mijanki z autobusami, dlatego najlepiej na wycieczkę wybrać się z samego rana jak nie ma tam zbyt dużego ruchu. Wioska mała, więc tym lepiej wstać wcześniej zanim wszystkie leniuchy wstaną z łóżek i zjedzą śniadanie. Na miejscu jest cudownie cicho, przynajmniej my doświawczyliśmy takiego spokoju. Po drodze do Maski można kupić owoce opuncji kilka szuk za 2 EUR. Nie polecam samodzielnego zbierania mimo, że rosną w wielu miejscach, kolce włażą w ręce :)
Agata77
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2010, 15:34

Re: Masca

Postprzez ADAMOS II » wtorek, 18 sty 2011, 14:41

Witajcie. Droga jest bajecznie kręta ale plusem jest to, że prawie całą widać i z punktu widokowego u góry jak i z dołu. Wystarczy popatrzeć czy nie jadą autokary i śmigać, chociaż kierowcy tychże często trąbią wjeżdżając pod gorę. Ale mimo tego zawsze można się jakoś wyminąć. Nie mogłem oprzeć się pokusie żeby pojechać tam po raz drugi-może nie dla samej jazdy ile dla cudownych widoków. Szczególnie przed zachodem słońca gra światła na szczytach jest fantastyczna. Na pierwszy rzut oka z góry wioska przypomina Macchu Pichu, natomiast z dołu to tylko monumentalne Los Gigantos. Smaczna kawa, dobre swojskie mleko, cisza że aż boli-polecam dla lubiących ciszę-dobre autko, AVIOMARIN, i hajda.
ADAMOS II
 
Posty: 50
Dołączył(a): niedziela, 19 gru 2010, 22:57

Re: Masca

Postprzez Agnieszka » środa, 23 lut 2011, 12:47

Tak, tak ,tak. Koniecznie trzeba zobaczyć. A drogi to mam wrażenie, że o niebo lepsze niż u nas, choć kręte.
Agnieszka
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa, 23 lut 2011, 12:12

Re: Masca

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 30 maja 2011, 21:49

Restauracja w Masce - koniecznie trzeba tam być !!!!
bardzo ciekawa tuż przy wjeździe - mała prowadzona przez miejscowego " człowieka z gór " nazywa sie CASA RIQUELME - bardzo polecam, niesamowita atmosfera zatrzymanego czasu
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Masca

Postprzez jogaela » niedziela, 5 cze 2011, 22:22

Jeśli wybierać się na Mascę, to tylko z przewodnikiem i w bardzo dobrym obuwiu, żeby stopa nie miała luzów (ja niestety miałam za cienkie skarpetki i tak zbiłam sobie duże palce, że z jednego zszedł paznokieć). Wykupiliśmy wycieczkę do wąwozu na końcu którego czekał na nas stateczek, który płynął wzdłuż masywu Los Gigantes i w porcie bus odwiózł na do hoteli. Samodzielnie nie radzę się tam wybierać, chyba że tylko chce się popatrzeć z góry. To co się widzi z drogi, to nic w porównaniu z tym co jest tam w środku w dole. Nie ma żadnych wytyczonych szlaków i tylko wiedza przewodnika pozwala na bezpieczne przejście. Przeciętne zejście w dół wąwozu trwa 4 godziny a powrót niestety trwa o wiele dłużej, więc wybieranie się tam autem jest dość nierozważne, chyba, że jest się doświadczonym i ma się olbrzymią kondycję. Pomimo ogromnego wysiłku jaki musiałam włożyć aby dojść do końca nie żałuję, że tam poszłam, i że nie wiedziałam wcześniej jak to jest trudne dla przeciętnej niedzielnej turystki w wieku emerytalnym. To co zobaczyłam i przeżyłam pozostanie mi w pamięci do końca i nikt mi tego nie odbierze.
jogaela
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 5 cze 2011, 21:56

Re: Masca

Postprzez GrzechuKrakow24 » piątek, 10 cze 2011, 13:40

Zgadzam sie z poprzedniczka, schodzenie wawazem w dol jest dosc niebiezpieczne i do tego dochodzi dosc duze zmeczenie, mi zasugerowano aby zrobic to na wlasna reke wiec z dolu wracalem spowrotem pod gorke.. ito byl blad :) lacznie zajelo to nam okolo 8 h marszu, cale szczecie sa tam poustawiane kamienie na skalach ktore sugeruja droge....ostatnie metry to byla istna meczarnia :) ale mimo to tez milo to wspominamy z moja narzeczona :)) Choc w mojej ocenie nie ma sensu nawet schodzic na sam dol bo po za kamienista plaza tam nic nie ma, a zmeczenie jest duze i mozna nabawic sie kontuzji, ewentualnie proponuje zesjc troszeczke w dol aby popodziwiac widoki i wrocic...
GrzechuKrakow24
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 29 sty 2011, 14:48

Re: Masca

Postprzez natalia.p.87 » wtorek, 26 lip 2011, 18:53

Niesamowite widoki, idealne miejsce do... ;) hi hi
natalia.p.87
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 2 cze 2011, 12:05

Re: Masca

Postprzez dzidzius81 » poniedziałek, 15 sie 2011, 11:43

Masca - droga z północy wyspy na południe przesz Masce najpiękniejsze widoki na Teneryfie. A ta droga robi nie samowite wrażenie
dzidzius81
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sie 2011, 11:29

Re: Masca

Postprzez kriss_1975 » czwartek, 13 paź 2011, 13:21

Droga nie jest specjalnie łatwa, ale nie jest też przeraźliwe trudna. Ja ją pokonałem w sandałach :) Co więcej, w połowie trasy okazało się, że w domu została cała woda, którą mieliśmy przygotowaną na trasę. Mieliśmy tylko 0.5l coli na 2 osoby :) Szlak JEST oznakowany, ale w kilku miejscach można się pogubić. Przejście żwawym tempem z góry do dołu to ok. 3h. A z dołu można wrócić stateczkiem do Los Gigantes. Warto wcześniej zrobić rezerwację albo w porcie, albo nawet już w Masce, na górze. Koszt to 10E/os.
kriss_1975
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 12 wrz 2011, 11:34

Re: Masca

Postprzez Angie7 » czwartek, 1 gru 2011, 10:45

Jestem świeżo po zejściu wąwozem i mogę potwierdzić, że nie jest to trasa dla wszystkich... Trasa z wioski Masca do plaży zajęła nam 2,5h ale mamy już zaprawę ze słabo oznakowanymi szlakami (których w Hiszpanni jest dość dużo) i dość płynnie nam to poszło, oczywiście trochę czasu zajęło nam fotografowanie bo wąwóz jest naprawdę piękny. Cała trasa prowadzi po kamieniach i uważam że bez odpowiedniego obuwia można sobie zrobić krzywdę... Idzie się m.in. po kamieniach w płynącej rzeczce, pod licznymi gałęziami palm i bambusów, niekiedy jest bardzo wąsko i trzeba zachować szczególną ostrożność, jest też sporo dodatkowo wygniecionych ścieżek do nikąd... ale widoki są niezapomniane i napewno warto przejść tą trasę.
Angie7
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 08:08

Re: Masca

Postprzez Angie7 » czwartek, 1 gru 2011, 11:15

Jeszcze może dodam jak zorganizować sobie podróż... Zostawiliśmy samochód w Los Gigantes w okolicy portu (rano można zaparkować bez problemu), wykupiliśmy tzw. taksówkę wodną (stateczek) (10 euro) z plaży po wyjściu z wąwozu Masca do Los Gigantes (punkty sprzedające rejs są usytuowane blisko portu) i zamówiliśmy taksówkę do wioski Masca (z portu do Masca - 25euro). Później już tylko pieszo wąwozem do plaży i po ok 3h jesteście u celu (warto mieć przy sobie strój kąpielowy, z mini przystani dla statków można swobodnie zejść po drabince do oceanu i popływać). Niezbędny jest kontakt do przewoźnika, my byliśmy dużo szybciej niż zakładaliśmy i po wykoananiu telefonu stateczek przypłynął po nas wcześniej.
Angie7
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 12 paź 2011, 08:08

Re: Masca

Postprzez mdrmedia » czwartek, 1 gru 2011, 11:31

dobry pomysł ... :D :D :D :D :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Masca

Postprzez ivi » wtorek, 24 sty 2012, 13:14

Ja z przyczyn logistycznych skorzystałam z usług biura, które zapewniło przewodników przy zejściu (mnie osobiście bardzo się przydali) oraz wypożyczyło porządne buty bo w naiwności swojej chciałam schodzić wąwozem w sandałach i zadbało o inne szczegóły (dowóz, stateczek, itp.). Bardzo polecam, koszt też ok.
ivi
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 5 paź 2011, 13:55

Re: Masca

Postprzez ADAMOS II » środa, 25 sty 2012, 16:19

ivi napisał(a):Ja z przyczyn logistycznych skorzystałam z usług biura, które zapewniło przewodników przy zejściu (mnie osobiście bardzo się przydali) oraz wypożyczyło porządne buty bo w naiwności swojej chciałam schodzić wąwozem w sandałach i zadbało o inne szczegóły (dowóz, stateczek, itp.). Bardzo polecam, koszt też ok.


Ivi ,podaj jakieś namiary proszę....

W ubiegłym roku byłem w Masce...ale tylko autkiem,a chciałbym przejść wawóz pieszo...a dalej stateczkiem.. ;)
ADAMOS II
 
Posty: 50
Dołączył(a): niedziela, 19 gru 2010, 22:57

Re: Masca

Postprzez ivi » środa, 15 lut 2012, 00:26

chyba to
sunshine-seekers.com
bardzo sprawni byli i swietnie zorganizowani, mieli b.dobrych, doświadczonych przewodników. Byłam bardzo zadowolona bo to trudna trasa, zwłaszcza jeśli jest mokro.
ivi
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 5 paź 2011, 13:55

Re: Masca

Postprzez Kero » środa, 29 lut 2012, 11:24

Od wczoraj próbuję dodzwonić się pod wskazany adres jednak nikt tam nie odbiera telefonu.
Kero
 

Re: Masca

Postprzez pwr » sobota, 31 mar 2012, 13:03

Polecam zwiedzanie raniutko najlepiej o wschodzie słońca. Mam świadomość, że pobudka dwie godziny przed świtem na urlopie może większości wydać się nadludzkim wysiłkiem, ale zapewniam że poświęcenie to zostanie nagrodzone. Po pierwsze doświadczymy przeuroczej atmosfery malutkiej górskiej wioseczki skąpanej w feerii barw porannego światła. Powietrze przenikają zapachy kwiatów i ziół a ciszę przerywa jedynie od czasu do czasu echo niosące z oddali nawoływania miejscowych pasterzy. Na kameralnym ryneczku pod rozłożystym laurowcem spotkamy zapewne jedynie starowinkę właśnie rozkładająca swój kramik z przepysznym lokalnym miodem. Cała ta magia umyka już około godziny 10 za sprawą tabunów turystów gnających tu w kolumnach autokarów. Miłośnikom fotografi nie uda się uwiecznić kameralnej kanaryjskiej architektury bez pstrokatych tłumów. Nie będzie też szans na spokojne kontemplowanie majestatycznych widoków ze względu na hałas silników, smród spalin i panujący rozgardiasz. Dojazd i powrót jest o wiele prostszy o brzasku ze względu na pustą drogę (a rzeczywiście jest ona bardzo wąska i kręta) niż później kiedy z powodu dużego ruchu będzie konieczność wykonywania skomplikowanych manewrów wymijania.
pwr
nowiciusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 31 mar 2012, 10:28

Re: Masca

Postprzez zdzisza » środa, 18 kwi 2012, 10:57

Witam, bardzo proszę o podpowiedź czy bilet na stateczek z Masca do Los Gigantes można zakupić w Masce?
Rozważamy opcję dotarcia tam wcześnie rano samochodem - zostawienia auta, a potem odebrania go wieczorem. Myślimy nad ograniczeniem kosztów - nie chcemy wracać do Masca taxi tylko autobusem. Czy ma to sens? :)
zdzisza
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 12 kwi 2012, 09:21

Re: Masca

Postprzez mdrmedia » środa, 18 kwi 2012, 11:08

hmmm tak szczerze to nie wiem czy można tam kupić ten bilet w Los Gigantes to na pewno ...
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Masca

Postprzez ADAMOS II » środa, 18 kwi 2012, 12:54

zdzisza napisał(a):Witam, bardzo proszę o podpowiedź czy bilet na stateczek z Masca do Los Gigantes można zakupić w Masce?
Rozważamy opcję dotarcia tam wcześnie rano samochodem - zostawienia auta, a potem odebrania go wieczorem. Myślimy nad ograniczeniem kosztów - nie chcemy wracać do Masca taxi tylko autobusem. Czy ma to sens? :)

Wiekszość tour-operatorów (nie wyłączając rosyjskich) zorganizuje taką wycieczkę.....z odbiorem i dostarczeniem turystów
z i do hotelu......samochodzik ma wolne... ;)
ADAMOS II
 
Posty: 50
Dołączył(a): niedziela, 19 gru 2010, 22:57

Re: Masca

Postprzez zdzisza » środa, 18 kwi 2012, 22:13

Tak, to wiem, ale lecimy na Teneryfę niezależnie i jakoś nie przepadamy za zorganizowanymi wycieczkami - lubimy być panami samych siebie :D poza tym spodobał mi się pomysł przybycia do Maski o świcie, gdy właśnie nie ma tłumów. No cóż - dziękuję za pomoc - zobaczy się na miejscu :) już niedługo :)
zdzisza
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 12 kwi 2012, 09:21

Re: Masca

Postprzez Travelway_pl » wtorek, 24 kwi 2012, 22:23

Widoki na Masce są przepiękne! Polecam gorąco wszystkim wczasowiczom:) A co do drogi, to się zgadzam z przedmówcami - kręte, ale na pewno lepsze niż w PL:))) Może to i śmieszne, ale niestety prawdziwe ;/
Travelway_pl
 
Posty: 26
Dołączył(a): sobota, 14 kwi 2012, 15:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Masca

Postprzez zdzisza » poniedziałek, 14 maja 2012, 19:06

Witam, zainteresowanym odpowiedzią na moje pytanie 8-) podpowiadam - bilet na water taxi z plaży Masca do Los Gigantes można było nabyć w Masce niedaleko wejścia na szlak - co więcej na samej plaży sympatyczny mężczyzna proponował nam zakup takiego przejazdu - my jednak wracaliśmy pod górę po samochód - widoki przepiękne, a i pogoda dopisała :D
zdzisza
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 12 kwi 2012, 09:21

Re: Masca

Postprzez Arleciątko » wtorek, 19 cze 2012, 08:07

Cześć wszystkim. Dołączę się do tego wątku. Byłam na Teneryfie 3 lata temu i wracam w tym roku. Ostatnim razem bardzo chcieliśmy pojechać na Mascę. Czytałam o drogach na Teneryfie (górskich i krętych, szczególnie na Masce). Rozmawialiśmy ze znajomymi. Nastraszyli nas bardzo, jak to się tam źle jedzie i jak drogi są wąskie i kręte. Przyznam, że w dniu wyprawy na Masce miałam stracha i nie chciałam siadać za kierownicą. Ale to się okazał tylko strach... Droga jest wąska i kreta, ale źle się nie jedzie. Jak ją raz przejechałam, to już każda wycieczka na północ wiodła górami a nie autostradą. Widoki niezapomniane i na pewno warto. My trochę nietypowo wybraliśmy się na Masce - bo zostawiliśmy samochód na górze, schodziliśmy wąwozem i wchodziliśmy z powrotem. Ale warto było i na pewno to powtórzymy.
Pozdrawiam
Arleciątko
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 19 cze 2012, 07:39

Re: Masca

Postprzez PanMisiek » środa, 27 lut 2013, 17:44

Witam, na przełomie kwietnia i maja wybieram się z dziewczyną na Teneryfę. W planach mam również wyjazd do Masca ale chciałbym się jednej rzeczy dowiedzieć na którą nie znalazłem informacji na forum (od 2 miesięcy przeglądam interesujące mnie wątki). Mianowicie planuję pojechać wynajętym samochodem do tej miejscowości. Następnie chciałem przejść wąwozem tam i z powrotem na nogach (wiem że trochę to zajmie). Czy ktoś może wie, czy jest jakaś trasa, która prowadzi na klify los Gigantes, żeby można było sobie pooglądać niesamowite widoczki? Bo z tego co zauważyłem normalnie idzie się cały czas wąwozem a potem schodzi na plażę, nie ma opcji oglądania krajobrazu jakby z tarasu (nie wiem czy zrozumieliście o co mi chodzi :) )
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Masca

Postprzez luki23 » czwartek, 28 lut 2013, 00:56

Obawiam się, że nie ma możliwości trafienia z tego wąwozu na klify.... Z dziewczyną taryfą przyjechaliśmy do Maski, zeszliśmy na plażę wąwozem, z plaży zabrała nas taksówka wodna i klify w całej okazałości było widać z niej... przepływaliśmy od klifów jakieś 50 metrów... zresztą klify miałem na widoczku z pokoju hotelowego :).. pozdrawiam.
luki23
 
Posty: 40
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 16:24

Re: Masca

Postprzez PanMisiek » czwartek, 28 lut 2013, 09:55

Ok a czy może chociaż na trasie z Masca na plażę są momenty kiedy widać ocean solidnie? Czy cały czas jest wąwóz i jest się otoczonym przez wysokie skały?
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Masca

Postprzez luki23 » czwartek, 28 lut 2013, 11:48

Ocean widać tylko na początku z góry (jest to piękny widok, widać ocean i nawet La Palmę) i na dole jak się już do oceanu zbliżamy... podczas trasy nie zobaczysz oceanu, za to widoczki są i tak przepiękne.
luki23
 
Posty: 40
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 16:24

Re: Masca

Postprzez lalus » sobota, 2 mar 2013, 08:49

luki23 napisał(a):Ocean widać tylko na początku z góry (jest to piękny widok, widać ocean i nawet La Palmę) i na dole jak się już do oceanu zbliżamy... podczas trasy nie zobaczysz oceanu, za to widoczki są i tak przepiękne.


taaak to prawda zdecydowanie polecam
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Masca

Postprzez LuisS » piątek, 8 mar 2013, 21:52

Cześć! Zastanawiam się nad zaplanowaniem podróży przez Mascę. Otóż miałem plan, żeby wyjechać samochodem z Puerto Santiago jakoś wcześnie z rana (powiedzmy o 8:00) i dojechać do Maski przez Santiago del Teide. Następnie chwila na sesje fotograficzne, lunch itp i potem objechać całe Teno, czyli z Maski kierujemy się do Buenavista del Norte, potem do Garachico (krótkie zwiedzanie), potem do Icod de los VInos (smocze drzewo, ogród motyli) i powrót do Puerto Santiago.
Ile czasu zajmie mi podróż tak jak opisałem? Na mapie jest to prawie 90 km, ale wiadomo, że podróż przez Maskę jest bardzo powolna.
Cały czas jedzie się stromo pod górę i w dół czy są jakieś w miarę płaskie odcinki dalej za Maską w stronę Buenavista del Norte?
Jeśli chciałbym jechać autobusem tą samą trasą to jest jakaś szansa, że wyrobię się w miarę szybko, czy raczej autobusami nie polecacie? Często kursują tam autobusy? Czy przystanki są w pobliżu punktów widokowych, tak, żeby można było sobie wysiąść, porobić zdjęcia i poczekać na kolejny autobus?
Generalnie opłaca się podróżować autobusami czy lać na to i wynająć samochód? ;)
LuisS
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 2 mar 2013, 23:15

Re: Masca

Postprzez LuisS » wtorek, 12 mar 2013, 00:04

Pomoże ktoś? Sorry za off top.
LuisS
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 2 mar 2013, 23:15

Re: Masca

Postprzez mdrmedia » wtorek, 12 mar 2013, 01:29

tylko wynajętym autem - licz sobie tymi drogami max 30 km/h i do tego będziesz bardzo zmęczony, bardzo kręte i trudne drogi ....!!!!
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Następna strona

Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości