CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

życie, praca, mieszkanie i nie tylko ...

CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez speed » poniedziałek, 11 lut 2013, 23:21

Witam po paru pobytach na Teneryfie cały czas mam chęc zostac tam na dłużej .Myślę o założeniu wypożyczalni samochodów osobowych oczywiście z pomocą kogoś kto juz tam mieszka .Czy to jest zły pomysł biorąc pod uwagę że coraz więcej Polaków stac na wyjazd więc dotarcie do nich z ofertą wypożyczalni jest na starcie ułatwione .Może ktoś próbował się zainteresować taką działalnością ,a może ktoś z uczestników forum ma pomysł .Pozdrawiam
speed
nowiciusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 3 lis 2012, 22:51

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez mdrmedia » wtorek, 12 lut 2013, 00:09

do wszystkiego polecam ci http://www.mdrinversion.com - to biuro prawne i nieruchomosci na teneryfie .... zakładają firmy, robią pozwolenia i wszelkie licencje :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez Revoolt » czwartek, 14 lut 2013, 12:56

witam,,mieszkam na teneryfie juz ponad 5 lat,,,jesli chodzi o finanse to aktualnie szukam pracy,tak wiec nie mam funduszy na otwarcie firmy tutaj,,ale jesli potrzebnaby byla osoba,ktora zna hiszpanski,angielski,zna wyspe,ma ochote pracowac-jestem chetny,moj mail jajosz@gmail.com,dziekuje
Revoolt
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 14 sty 2013, 13:34

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez jaari » piątek, 1 mar 2013, 12:41

speed napisał(a):Witam po paru pobytach na Teneryfie cały czas mam chęc zostac tam na dłużej .


Mam podobnie :)
Może ktoś mieszkający na wyspie się wypowie - czy budżet ok.25.000€ wystarczy na kupno/otwarcie jakiegoś niewielkiego biznesu ???
jaari
 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota, 16 kwi 2011, 19:57

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez piiotr27 » piątek, 1 mar 2013, 15:55

mało ...... np można przejąć maly bar za to - ale tylko przejąć tj meble, wyposażenie i licencje i trzeba mieć jeszcze na towar, czynsz, opłaty ectr... minimum trzeba mieć 40 tys euro
piiotr27
 
Posty: 134
Dołączył(a): piątek, 16 lip 2010, 16:10
Lokalizacja: Santa Cruz

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez jaari » poniedziałek, 4 mar 2013, 18:32

piiotr27 napisał(a):mało ...... minimum trzeba mieć 40 tys euro


To może z innej beczki...
Czy na Teneryfie jest szansa na znalezienie pracy przez osobę z branży teleinformatycznej?
Zajmowałem się różnymi rzeczami - od tworzenia stron www aż po projektowanie i budowę sieci światłowodowych oraz instalacje systemów monitoringu wideo.
Dodatkowo biegle posługuję się Photoshopem w zakresie edycji zdjęć.
Wiem, że pytam bardzo szczegółowo - z góry więc dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Z dnia na dzień straciłem w PL źródło utrzymania i muszę/jestem zdecydowany na zrobienie kroku, który mógłby odmienić moją aktualną sytuację...
Wyspy Kanaryjskie to dla mnie nie tyle sposób na zarobienie kasy, co zmiana stylu życia.
Budżet niestety mam niewielki :(
Pytanie czy w obecnej sytuacji gospodarczej jest jakakolwiek szansa na zaczepienie się na Teneryfie - nawet poza zawodem - w branży turystycznej. Angielski na poziomie B1, hiszpański niestety podstawowy póki co.
Rozpisałem się... Ktoś coś podpowie / pomoże ???

PS. Swego czasu MDRInversion szukało informatyka. Ktoś znalazł pracę ?
jaari
 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota, 16 kwi 2011, 19:57

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 4 mar 2013, 19:34

trudno wpowiedzieć a co do informatyka to wyslij Cv do nich
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez jaari » poniedziałek, 4 mar 2013, 21:15

mdrmedia napisał(a):trudno wpowiedzieć a co do informatyka to wyslij Cv do nich


Tak też właśnie zrobiłem :)
jaari
 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota, 16 kwi 2011, 19:57

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez sigo » czwartek, 16 sty 2014, 02:02

Poszukuje osoby operatywnej, znającej komunikatywnej hiszpański myślącej nad założeniem własnego biznesu. Proszę pisać na priva
sigo
nowiciusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 15 sty 2014, 01:21

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez brzostek » wtorek, 28 sty 2014, 02:25

no tutaj w Hiszpanii jakie madre przepisy taki kryzys :)
Sam sie głowie jak to niskobudżetowo rozwiazac bo wtopic i przeinwestowac to nie sztuka.
Póki co wybieram zus Irlandzki za 150E i pewny system emerytalny niz Hiszpanski zus podobnie rozkradziony przez polityków jak w PL i identycznie kosztujący 250E - lepiej juuz bylo by te 250E wyrzucic na ulice bo ktos kto to znajdzie zrobi jakiś uzytek z tego .
Zgodnie z dyrektywa unijną płacisz za ubezpieczenie społeczne raz w jednym kraju jesli zasig działaności jest tez w innym kraju to podlegasz pod przepisy podatkowe w miejscu wykonywanej działaności ale pod zus tam gdzie najpierw była zarejestrowana , w ten spoóśb na podstawie umowy o prace w UK prowadziłem działanośc w Pl nie płacąc polskiego zusu i podobnie mozna zrobić rejestrując firme w Irlandii - jakby co moge podpowiedziec jak tego dokonac.
brzostek
 
Posty: 59
Dołączył(a): wtorek, 8 sty 2013, 18:01

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez brzostek » wtorek, 28 sty 2014, 02:27

Jarri - na toim miejscu cisnał bym z hiszpanskim i jednoosobowa działanośc z usługa u klienta - wiele małych firm skorzysta z usługi w dobrej cenie
brzostek
 
Posty: 59
Dołączył(a): wtorek, 8 sty 2013, 18:01

Re: CHĘĆ ZAMIESZKANIA I ZAŁOŻENIA FIRMY

Postprzez olekbolek2 » poniedziałek, 9 maja 2016, 21:01

Orientuje się ktoś ile kosztuje założenie firmy na Teneryfie? Zamierzam kupic łódz i zajmować się wycieczkami wędkarskimi wiem ze polskie biuro mi to ogarnie ale chciałbym się zorientować jakie są koszty?
olekbolek2
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 15 kwi 2016, 17:13


Powrót do Teneryfa - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości

cron