Plan pobytu - proszę o porady

ciekawe miejsca teneryfy

Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez PanMisiek » niedziela, 3 mar 2013, 17:54

Witam, od 2 miesięcy przeglądam to super forum, ponieważ planowałem wraz z dziewczyną wyjazd na Teneryfę. Ostatecznie na wyspie wylądujemy 24 kwietnia wieczorem i będziemy ją zwiedzać do 4 maja. Właśnie o zwiedzanie chodzi. Sporządziłem sobie krótki plan pobytu, ale chętnie bym Wam go pokazał, jako osobom z większym doświadczeniem. Może podacie lepsze kombinacje atrakcji, zasugerujecie jakieś inne itp. Byłbym wdzięczny za pomoc.
24.04 – przylot o 20 na TFS, wynajęliśmy mieszkanie w El Medano na cały pobyt oraz najtańsze autko z autoreisen. Pytanie czy ok. 21 będzie możliwość zjedzenia czegokolwiek na miejscu? Nie wiem jak są otwarte restauracje czy chociażby sklepy spożywcze.
25.04 – Zwiedzanie El Medano, zakupy spożywcze na kilka dni, wycieczka na Montana Roja. Gdzie należy zostawić samochód? Jest tam jakiś parking albo oznaczenie którędy trzeba jechać? Jest szlak na „szczyt”?
26.04 – Wycieczka na Teide, wyjazd kolejką w górę i zjazd na parking, pozwolenie załatwione na pierwsze „okienko”. Jakieś sugestie co zrobić z resztą dnia ? Chyba że rzeczywiście ktoś może podać informację o szlaku z górnej stacji kolejki do parkingu (widoczki)
27.04 – Wyjazd rano do Loro Parku, zwiedzanie La Orotava.
28.04 – Przejazd przez Anaga (warto gdzieś się zatrzymać konkretnie), opalanie i kąpiel w oceanie na Playa Teresitas, w drodze powrotnej zwiedzanie Santa Cruz de Tenerife.
29.04 – wycieczka do Masca. Przyjazd do wioski autem, zejście wąwozem w dół i powrót na górę.
30.04 – wycieczka katamaranem
1.05 - Siam Park
2.05 - ?
3.05 - relax na Playa del Duque
4.05 – wylot o 20
Ostatnio edytowano sobota, 9 mar 2013, 11:57 przez PanMisiek, łącznie edytowano 1 raz
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez luki23 » niedziela, 3 mar 2013, 21:27

A gdzie miejsce na miłość :):):) ?
luki23
 
Posty: 40
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 16:24

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez PanMisiek » niedziela, 3 mar 2013, 23:44

No cały czas to nie problem :P
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez lalus » poniedziałek, 4 mar 2013, 10:26

Lo matko a gdzie Siam Park ?????
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez PanMisiek » poniedziałek, 4 mar 2013, 10:29

A uznałem, że są atrakcyjniejsze rzeczy na wyspie niż park wodny a i oszczędzimy kasę, co prawda nie wiele ale jednak.
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 4 mar 2013, 19:02

eeee Siam park to nie byle co ...... uważam to za ważny punkt wyjazdu .... !!!!
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez PanMisiek » poniedziałek, 4 mar 2013, 19:31

Hmm no to skoro tak sugerujecie to może się skusimy. Ale liczyłem na bardziej rozbudowane komentarze :) Jak widzicie mam kilka dni całkiem niezaplanowanych i nie wiem co w nie porobić. Ew czy coś byście zmienili w tym co napisałem czy jest ok?
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez Baszka » poniedziałek, 4 mar 2013, 21:48

ja pojechałabym do Icod, Garachico i może jeszcze do Buenavisty.
Baszka
 
Posty: 50
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lut 2011, 21:18

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez Madge » poniedziałek, 4 mar 2013, 22:17

w dniu wyjazdu na Teide,polecam latwy i krotki trekking dookola skal Roques Garcia, akurta rano wjezdzasz na szczyt, wiec w godzinach lunchu /popoludniowych mozesz spokojnie zrobic petle, to jest chyba trasa numer 3 z trekkingowych na teide. ja polecam ta trase w godzinach popoludniowych kiedy slonce pieknie oswietla skaly od zachodu. po skonczonym trekingu- piknik w lasach otaczajacych teide/sa specjalnie wydzielone miejsca, ulubione wsrod mieszkancow posrod sosen kanaryjskich. z biezaca woda, toaletami,kamiennymi paleniskami/grilami.

poza tym na szybko comi przychodzi do glowy
***polnocno zachodnia czesc wyspy: sillos- erjos- swietna trasa trekkingowa/poziom sredni/ aby zobaczyc ta czesc wyspy/troszke stromo - pisze o krotszej 5 km wersji via Cuevas Negras - , lunch w garachico, spacerek posrod naturalnie wyrzezbionych basenow wodnych, na kawe do icod zobaczyc drzewo i piekne balkony.
*** la laguna- piekne miasteczko studenckie, stare kanaryjskie domy, swietne sklepy, bary , restauracje. Fajnie jest sie powloczyc po starych uliczkach. tak na pol dnia.
*** wiosna na kanarach- skoro barranco w adeje zamkniete to mozna zobaczyc ten wawoz...z gory.. Il Fonche- kierunek Villaflor, trasa notabene laczaca sie z barranco. spacerkiem w lesie wyjsc nad wawoz ,zobaczyc swietne widoki,wrocic okrezna droga wsrod figowcow, migdalowcow ,poprzez opuszczona wioske kanaryjska do samochodu.
*** Gomera-wypad na jeden dzien- ciekawe spojrzenie na Teide z innej wyspy.
*** Pasajes Lunares, niedaleko Villaflor, niezapomniane wrazenia.

no jest tego troche do zobaczenia...najwiecej sie widzi na pieszych wedrowkach, trekkingach, tam gdzie samochod nie wjedzie. Przeszlam sporo tras, wiekszosc trekingow na teide i wyspa dalej zachwyce swoim pieknem.
Madge
 
Posty: 38
Dołączył(a): poniedziałek, 8 paź 2012, 23:10

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez PanMisiek » poniedziałek, 4 mar 2013, 23:46

O, od razu ciekawiej, dzięki za odzew :) Madge mam kilka pytań.
Bo jakoś tematu Teide do końca nie ogarniam. To by było tak że wyjeżdżam kolejką na górę, wchodzę na szczyt i potem co? Przy górnej stacji kolejki są te trasy i jedna jest taka elegancka wokół szczytu? Jeśli tak to jak ze zjazdem na dół? Kupując bilet tam i z powrotem kolejką, zjechać mogę o której chcę?
Czy mogłabyś podać więcej informacji o tej trasie Il Fonche- kierunek Villaflor, ponieważ Twój opis bardzo mnie zaciekawił? Albo poleciłabyś jakąś stronę na której można byłoby poczytać o niej? Z racji braku odpowiednich przewodników po wyspie zdany jestem na to co znajdę w internecie, a czasem sam nie wiem czego szukać.
Dzięki jeszcze raz, jak tylko komuś coś wpadnie do głowy jeszcze to śmiało piszcie, czasu do wyjazdu troszkę jeszcze jest więc można kombinować :)
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez lalus » wtorek, 5 mar 2013, 10:41

PanMisiek napisał(a):A uznałem, że są atrakcyjniejsze rzeczy na wyspie niż park wodny a i oszczędzimy kasę, co prawda nie wiele ale jednak.


bez urazy prosze ale dla mnie osobiscie byc na Teneryfie I nie zaliczyc Siam Parku to tak jak w Watykanie niewidziec Papieza
takiego parku wodnego to na pewno jeszcze nie widziales
Siam Park to caly dzien super wypoczynku , jak zaliczysz tower of power to pogadamy poza tym moje ulubione to dragon kinnaree sztuczna fala I zjezdzalnia gdze jest calkiem ciemno w tunelu
pozdro
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez PanMisiek » wtorek, 5 mar 2013, 11:04

heh nie uraziłeś mnie, kierowałem się tym, że ktoś na forum napisał, że SiamPark jest bardziej atrakcją dla dzieci
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez mdrmedia » środa, 6 mar 2013, 03:52

dobre z tym papierzem he he he
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez lalus » czwartek, 7 mar 2013, 09:10

PanMisiek napisał(a):heh nie uraziłeś mnie, kierowałem się tym, że ktoś na forum napisał, że SiamPark jest bardziej atrakcją dla dzieci


Prawdopodobnie napisal to ktos kto nigdy nie byl w siam parku , owszem w calym kompleksie sa wydzielone miejsca dla dzieci w roznym wieku co nie oznacza ze park jest tylko dla dzieci , wiekszosc atrakcji ma restrykcje co do wzrostu I czesto gesto dzieciaki wracaja rozryczane bo obsluga nie chce dac zjechac niestety bezpieczenstwo wazniejsze. Z tower of power czesto widzialem doroslych rezygnujacych ze zjazdu bo mieli cykora. Ja latam dwa razy w roku na Teneryfe na jesien zawsze na min 2 tyg I wowczas obowiazkowo jestesmy w siam park dwa razy. Na powtorna wizyte kupujemy bilet na miejscu bo kosztuje wtedy polowe ceny
Jak wczesniej wspomnialem nie wyobrazam sobie wakacji na teneryfie bez siam parku. Moze to troche I wstyd sie przyznac ale jak mam okazje to czekam w Lost City az z tego wielkiego baniaka wyleje sie woda ha ha
pozdro
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez PanMisiek » sobota, 9 mar 2013, 12:02

Wprowadziłem małe zmiany w planie w pierwszym poście. Oczywiście wszystkim dzięki wielkie za pomoc. Muszę jeszcze wybadać, na który katamaran się wybrać, a co do 2.05 to chciałbym zaliczyć trasę, która podała Madge ale niestety czekam póki co na odzew z jej strony. Trochę ryanair przygrał w kulki, bo miałem mieć lot powrotny z East Midlands do Krakowa 5 mają o 7 rano,a przenieśli na godzinę 18. A na tym lotnisku będę już o północy z 4 na 5-tego i nie wiem co robić przez ten czas, bo okolica to chyba raczej takie Wygwizdowo.
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez Madge » niedziela, 17 mar 2013, 17:53

PanieMisiek,odposze wieczorkiem jak spokojnie usiade .....
Madge
 
Posty: 38
Dołączył(a): poniedziałek, 8 paź 2012, 23:10

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez Madge » poniedziałek, 25 mar 2013, 22:35

PanMisiek napisał(a):O, od razu ciekawiej, dzięki za odzew :) Madge mam kilka pytań.
Bo jakoś tematu Teide do końca nie ogarniam. To by było tak że wyjeżdżam kolejką na górę, wchodzę na szczyt i potem co? Przy górnej stacji kolejki są te trasy i jedna jest taka elegancka wokół szczytu? Jeśli tak to jak ze zjazdem na dół? Kupując bilet tam i z powrotem kolejką, zjechać mogę o której chcę?
Czy mogłabyś podać więcej informacji o tej trasie Il Fonche- kierunek Villaflor, ponieważ Twój opis bardzo mnie zaciekawił? Albo poleciłabyś jakąś stronę na której można byłoby poczytać o niej? Z racji braku odpowiednich przewodników po wyspie zdany jestem na to co znajdę w internecie, a czasem sam nie wiem czego szukać.
Dzięki jeszcze raz, jak tylko komuś coś wpadnie do głowy jeszcze to śmiało piszcie, czasu do wyjazdu troszkę jeszcze jest więc można kombinować :)


ekhem, ekhem...jestem....

a wiec tak, aby rozjasnic troszke, mieszkajac na Teneryfie mowimy ze jedziemy na wulkan majac na mysli wjazd do starego krateru,niekoniecznie wjazd na sam szczyt Pico del Teide. Przejezdzajac przez krater -olbrzymi notabene- w kierunku kolejki bedziesz mijac po drodze punkt turystyczny bedacy zarazem hotelem. od strony poludniowej po prawej hotel a po lewej stronie skaly Roques Garcia i punkt widokowy wraz z parkingiem. mozna tez zaparkowac przy hotelu/restauracji,skorzystac z toalet i przejsc sie pieszo na punkt. Jedna z tych skal nazywa sie Maczuga Herkulesa,mijajac ja ( maczuga po naszej lewej stronie) sciezka na wprost Pico del Teide/sciezka wsrod krzewow i innych doprowadzi Cie do szlaku! Wydeptana polna sciezka nie sposob sie zgubic.

Na Il fonche jade na pamiec....zaraz poszukam na necie...
Madge
 
Posty: 38
Dołączył(a): poniedziałek, 8 paź 2012, 23:10

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez PanMisiek » poniedziałek, 15 kwi 2013, 11:09

Za ponad tydzień będę na wyspie i zaczyna się stres, najmniejsze pierdoły wywołują u mnie panikę, że coś pójdzie nie tak itp :D ale póki co wszystko się wyjaśnia i nie ma problemu. Chciałem się dopytać czy macie jakąś sprawdzoną stronę z pogodą? Bo sprawa wygląda tak, że jak czytam tutaj co jakiś czas posty z pogodą to widzę, że solidne upały są u Was, a na necie zobaczyłem, że np w El Medano jest ok 20 stopni stale. I teraz pytanie czy tylko tam tak jest z racji wiatru czy prognoza na necie jest marna?
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez wodka90 » wtorek, 16 kwi 2013, 20:21

Ja będę już 18 kw.także się nie spotkamy :P Wybiera się ktos może w tym terminie na południe Teneryfy?
wodka90
nowiciusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 20:04

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez brylant » piątek, 19 kwi 2013, 12:26

witam
jade do puerto de santiago 22 - 29 maj nie mam planu wlasnie zaczynam cos szukac jakies propozycje bede wypozyczal auto na tydzien z zona i coreczka 1.5 roku
moze jakies propozycje narazie wiem ze napewno chcemy pojsc na rejs statkiem w Los gigantos popatrzec na delfiny
Jakies inne propozycje ??
bylbym bardzo wdzieczny
brylant
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 14 kwi 2013, 19:47

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez mdrmedia » piątek, 19 kwi 2013, 12:31

polecam zobaczyć wszystko to co jest opisane na naszym forum
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez brylant » piątek, 19 kwi 2013, 13:55

ok dzieki poczytam zaglebie sie w temat i mam nadzieje ze znajde cos ciekawego :D pozdrawiam
brylant
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 14 kwi 2013, 19:47

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez PanMisiek » środa, 8 maja 2013, 22:02

Cześć, chciałbym podziękować Wam za pomoc w zaplanowaniu mojego wyjazdu na Teneryfę, informacje zawarte na tym forum były bardzo pomocne. Jeśli ktoś byłby zainteresowany poniżej zamieszczam kilka moich spostrzeżeń z pobytu na wyspie, może komuś się przydadzą.

- tak jak większość użytkowników, jeśli chodzi o wypożyczalnię samochodów, polecam Autoreisen. Wypożyczalnia zlokalizowana na samym lotnisku, bezproblemowe załatwienie formalności, otwarta do 2 w nocy, zwrot auta również bez zastrzeżeń, wierzą na słowo ile jest paliwa w baku i czy wszystko było w porządku. Zdecydowanie polecam wynajęcie samochodu jeśli ktoś planuje zobaczyć wiele na wyspie. Autostrada jest główną trasą to poruszania się po wyspie i tak np ponad godz zajęła nam podróż do Loro Parku (ok 120km) jak i godzina jazda na Teide (chyba ok 60km). Moim zdaniem drogi w 90% są opisane bardzo dobrze, prawie zawsze udawało nam się trafić do celu bez pomyłki, czasem troszkę się kręciliśmy w drodze powrotnej.
- mieszkaliśmy w El Medano, miasteczko w odległości 10min jazdy samochodem od lotniska. Moim zdaniem jest to świetne miejsce jeśli ktoś nie lubi turystycznego zatłoczenia ala Los Cristianos (byłem tam raz i bardzo mi się nie podobało) itp. Jest kilka knajpek ale przechadzając się wzdłuż wybrzeża nie ma tych cholernych naganiaczy ani sprzedaży wszelkiego rodzaju plastikowej tandety. Plaże czyste, auto zawsze miałem gdzie zaparkować, markety blisko. Jedynym minusem jest wiatr, który w niektóre dni mocno wieje (ulubiona miejscówka kite i windsurfingu). Jednak jeśli większość czasu planujesz i tak zwiedzać wyspę kompletnie to nie przeszkadza.
- jeśli chodzi o samą wyspę. Pewnie wykazałem się nadmiernym optymizmem jednak myślałem, że na południu jest zawsze lampa, zero chmur itp. Niestety przez połowę naszego pobytu były chmury. Nie było zimno, po prostu nie było słońca. Nie wiem czy po prostu mieliśmy pecha czy też tak bywa.
- wycieczka na wulkan, uważam że jeśli ktoś już i tak planuje wyjazd na górę kolejką to naprawdę warto załatwić wcześniej pozwolenie na wejście na szczyt zwłaszcza że jest ono za darmo i możne je uzyskać przez internet. Oprócz ciepłej odzieży dobrze jest wziąć ze sobą na wszelki wypadek czapkę i ew rękawiczki. Temperatura była znośna ok 10stopni, może więcej ale był taki silny, zimny przeszywający wiatr że uszy chciały odpaść.
- Masca, świetne widoki i miejsce warte zobaczenia. Polecam również na wszelki wypadek mieć ciepłą odzież ze sobą lub wcześniej z wiarygodnego miejsca sprawdzić pogodę. My mieliśmy lekkie zdziwko gdy wysiedliśmy na przełęczy na punkcie widokowym a temp wynosiła 12 stopni, ciemne ciężkie chmury i delikatne krople deszczu. Dodam że w El Medano było zdecydowanie przyjemniej jak wyjeżdżaliśmy :). Przy wejściu do wąwozu jest informacja, zejście zajmuje 3h, nam szybkim tempem ze zdjęciami zajęło 2,15. Wyruszyliśmy z planem zejścia na plażę i powrotem na górę (samochód). Po dotarciu na plażę skorzystaliśmy jednak z wodnej taxi do los gigantos (10euro od osoby) z kilku powodów. Nie była to już wczesna godzina, a my nie wiedzieliśmy kiedy ściemnia się w wąwozie, bardzo szybko zmienia się pogoda tzn może świecić słońce a potem padać i być zimno. Po drugie i to nawet najważniejsze, trasa jest w ogóle nieoznaczona, i kiedy byliśmy na trasie sami zdarzało nam się źle skręcić. Perspektywa nielekkiego powrotu pod górę z gubieniem się nie uśmiechała się nam.
- jeśli chodzi o plaże to uważam, że pierwsze miejsce należy się del Duque z jej wspaniałym kolorem wody i świetnymi skałami. Las Teresitas wydała mi się zrobiona po macoszemu, wysypali ten żółty piasek, a nie zadali sobie np. z tymi szkaradnymi, rozlatującymi się łódkami zarówno na lądzie jak i w wodzie.
- katamaran, wynajęliśmy z Puerto Colon 3h rejs za 25euro od osoby, widzieliśmy wieloryby i delfiny, trochę popływaliśmy niedaleko brzegu, już w drodze powrotnej do portu (była brzydka pogoda). Ogólnie fajnie było zobaczyć te zwierzaki na żywo ale nie zrobiło to na mnie takiego piorunującego wrażenia, moim zdaniem można pominąć.
- Loro Park i Siam Park, parki rozrywki warte odwiedzenia, niesamowite wspomnienia. W Loro Parku dodatkowo skusiliśmy się na wycieczkę z przewodnikiem, udało się nam być w małej grupie (7 os), dowiedzieliśmy wielu interesujących rzeczy,a dodatkowo byliśmy w miejscach do których turyści nie mają wstępu samodzielnie - koszt 10euro od osoby.
- Anaga, również świetne widoki i roślinność, wiele tras trekingowych, bywa chłodno.

To chyba tyle, trochę się rozpisałem ale chciałem się Wam odwdzięczyć w jakimś stopniu. Aha tak jeszcze na marginesie, pojechałem z dziewczyną, a wróciłem z narzeczoną 8-) Dzięki!
PanMisiek
 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lut 2013, 19:50

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez Tivierka » środa, 5 cze 2013, 11:41

Jeżeli admin pozwoli, to chciałam polecić informacje z mojego bloga www.komuwdroge.pw, tam rozbudowalam relacje naszego pobytu na Teneryfie, ktora wczesniej umieszczalam na forum. Mam nadzieje, ze się przyda :)
Tivierka
nowiciusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 14 mar 2012, 19:44

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez mdrmedia » środa, 5 cze 2013, 12:07

:D :D :D .... nie ma sprawy
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Plan pobytu - proszę o porady

Postprzez Tivierka » środa, 5 cze 2013, 12:17

dziekuje i milej lektury :)
Tivierka
nowiciusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 14 mar 2012, 19:44


Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron