Teide

ciekawe miejsca teneryfy

Re: Teide

Postprzez waruga » wtorek, 11 cze 2013, 18:52

Mam pytanie do znawców tematu. Wybieramy się w lipcu po raz pierwszy na Teneryfę. Mamy ochotę wybrać się na Teide. Pozwolenie na wszelki wypadek już załatwiłam i wydrukowałam. I teraz zaczynają się schody. Będziemy mieszkać w Costa Adeje. Wypożyczenie samochodu absolutnie nie wchodzi w grę. Wyjazd jest organizowany przez biuro, biuro oczywiście proponuje wycieczkę fakultatywną na Teide, ale pewnie bez wejścia na szczyt, skoro trzeba mieć pozwolenia. W takim razie będziemy musieli zorganizować sobie ten wypad sami. Jeśli pozwolenie na wejście mamy w godz. 11-13, a autobus kursowy jedzie o godz. 9.15, to czy wyrobimy się z wjazdem kolejką, wejściem i powrotem tak, by wrócić na powrotny autobus zdaje się około 16. Jeśli autobus nam "ucieknie" czy jest jakaś szansa wydostać się spod kolejki i dostać do Adeje. Czy oprócz tych kursowych autobusów jeżdżą może prywatni przewoźnicy? I jeszcze jedno na razie nie kupowałam biletów na kolejkę na dany dzień, bo obawiam się, że coś nie wypali i 75 euro za 3 osoby przepadnie. Czy jak zajedziemy tam kursowym autobusem, to kolejka do kolejki będzie już o tej porze spora?
Macie pomysł jak to wszystko rozwiązać technicznie?
waruga
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 9 cze 2013, 21:22

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » wtorek, 11 cze 2013, 23:08

zapomnij o autobusie jak już to taxi i nie wiem czemu nie chcecie wypożyczyć auta to tak popularne tu jak GOFRY nad polskim morzem
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez waruga » środa, 12 cze 2013, 17:03

A możesz jakoś szerzej? Dlaczego mam zapomnieć o autobusie? Długo jedzie, przepełniony, czy jeszcze coś innego? Skoro taxi to ktoś wie jakie mogą być ceny?
Tak samo jak nie wszyscy jadają gofry, nawet nad polskim morzem, tak nie wszyscy muszą prowadzić samochód.
waruga
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 9 cze 2013, 21:22

Re: Teide

Postprzez weseli » poniedziałek, 24 cze 2013, 20:39

Na stronie rezerwacji widze ze caly lipiec jest zarezerwowany. To mozliwe czy blad?
weseli
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 24 cze 2013, 19:27

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 24 cze 2013, 20:43

to szczyt sezonu wiec może tak być
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez weseli » poniedziałek, 24 cze 2013, 21:13

No coz trudno obejdziemy sie smakiem dotarcia do mety ;)
Z Playa de las americas do wulkanu, wjazd i powrot do Playa de las americas... ile to zajmie nam czasu?
uda nam sie tego dnia zaliczyc Masca i/lub Los Gigantes - bez brania kutrów itd. Bedziemy tydzien wiec chcemy duzo a czasu malo - dziecko musi tez polezakowac/poplywac :)
weseli
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 24 cze 2013, 19:27

Re: Teide

Postprzez magddaaaa » wtorek, 25 cze 2013, 19:38

Z playa de la amercica na teide jest około 1 godziny drogi. Czejkanie w kolejce i wjazd na gorę, jesli nie ma ludzi około 20 minut. Czasami zdarzają sie dłuzsze kolejki. Pobyt na szczycie 1 godz i zjazd kolejne 20 minut. Powrót do Playa de la america 1 godzina. Do Masci z Playa de la america jest około 1 godz i 30 minut drogi. W drodze powrotnej z masci można zajechac na chwilkę do Los gigantes.
magddaaaa
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek, 24 cze 2013, 12:08

Re: Teide

Postprzez weseli » wtorek, 25 cze 2013, 20:30

czyli na 1 caly dzien - dzieki
weseli
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 24 cze 2013, 19:27

Re: Teide

Postprzez waruga » czwartek, 4 lip 2013, 18:20

Może jednak ktoś znający temat spróbuje się wypowiedzieć do jazdy autobusem kursowym. Czy w niedzielę jeżdżą tak samo jak w tygodniu? raczej nie mamy innej możliwości niż dostanie się autobusem, a pozwolenie mamy akurat na niedzielę. Ktoś pomoże?
waruga
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 9 cze 2013, 21:22

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » czwartek, 4 lip 2013, 20:06

hmmmm ....... nawet nie wiem jaka linia tam jeździ .... , problem jest na kretych drogach i do tego niedziela ...
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez waruga » czwartek, 4 lip 2013, 20:12

mdrmedia napisał(a):hmmmm ....... nawet nie wiem jaka linia tam jeździ .... , problem jest na kretych drogach i do tego niedziela ...



http://www.titsa.com/index.php?accion=l ... Linea=342#
dobrze znalazłam linię?
Tylko niestety nic na temat jazdy w niedzielę, albo nie potrafię sobie poradzić z językiem.
A jest jakaś inna możliwość żeby się tam dostać (niestety wynajem samochodu nie wchodzi w grę)?
waruga
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 9 cze 2013, 21:22

Re: Teide

Postprzez artoni » piątek, 5 lip 2013, 01:09

Podbijam z autobusami. Ktoś wie jak najlepiej dojechać z Puerto Santiago na Teide. Zaznaczam, że planuję piesze podejście do najwyższej stacji kolejki, bo ofertę złapałem last minute i nie mam pozwolenia. Wcześniej ktoś się wypowiadał, że pozwolenie można dostać w stolicy Teneryfy od ręki. To prawda?
Ale najważniejsze, ktoś pomoże jaką drogę wybrać, by pieszo wejść na Teide? Zaczynam w Puerto Santiago, gdzie i czym dojechać, by rozpocząć wędrówkę?
artoni
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 3 lip 2013, 14:07

Re: Teide

Postprzez waruga » wtorek, 9 lip 2013, 16:45

Mam jeszcze pytanie odnośnie kolejki linowej, można płacić kartą, czy tylko gotówką?
waruga
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 9 cze 2013, 21:22

Re: Teide

Postprzez czawo » niedziela, 8 gru 2013, 15:37

Dla osób lubiących klimat górskich schronisk polecam schronisko ALTAVISTA, które znajduje się przy górnej stacji kolejki na el Teide (http://www.telefericoteide.com/en/altav ... sta-refuge).
Lokalizacja pozwala na zdobycie szczytu w godzinach wczesnoporannych i obejrzenie wschodu słońca!! NIE potrzebne jest zezwolenie na wejście na el Teide, jeśli wyruszy się przed 9.00 rano.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany posiadam rezerwację dla dwóch osób. Z przyczyn losowych nie mogłem skorzystać z noclegu. Skontaktowałem się z biurem obsługi i uzyskałem potwierdzenie, że istnieje możliwość zmiany daty.

Całkowity koszt rezerwacji wynosi 40 euro (20 euro od osoby). Chętnie odsprzedam za 25 euro.


Osobie zainteresowanej prześlę oczywiście wersję PDF z pełnym numerem.
Przesyłam również kopię korespondencji z biurem schroniska wraz z danymi kontaktowymi do pracownika biura dla osób, które chciałyby potwierdzić autentyczność.
Na rezerwacji znajduje się także informacja, że od 6.00 - 9.00 rano można wejść na szczyt bez zezwolenia (sekcja "Useful information").

Rezerwacja - http://i44.tinypic.com/1zh074x.jpg
Kopia korespondencji - http://i40.tinypic.com/24xhtft.jpg

Proszę o kontakt osoby zainteresowany.

Pozdrawiam,
Tomek
czawo
nowiciusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 8 gru 2013, 11:56

Re: Teide

Postprzez Aron » czwartek, 6 lut 2014, 02:41

To prawda, ja wchodziłem na szczyt po 17, bez pozwolenia!

Pozwolenia wydawane są jedynie na okres kursowania kolejiki, czyli od godz. 9 do 17 właśnie, ale trudno było by się wdrapać na górę przed 9, więc pozostaje nocleg w schronisku. Schronisko NIE ZNAJDUJE się koło stacji kolejki, a jakieś 300 metrów (w pionie) niżej na zachodnim zboczu Teide. Ze schroniska można podziwiać spektakularne zachody słońca, na równinie Canadas odbija się wówczas ogromny cień rzucany przez stożek Teide.

Co do warunków, na szczycie potrafi być naprawdę zimno, średnio jest tam ok. 18-20st.C mniej niż na wybrzeżu, łatwo policzyć ;) Co do ekwipunku, przydatne będą kijki i porządne buty (górskie, trepy). Sam szlak na szczyt to dość łatwa ścieżka, ale już na przykład szlak na Pico Viejo lub do schroniska i dalej na dół (także podejście bez użycia kolejki) łatwy już wcale nie jest, prowadzi często pośród ogromnych, połamanych bloków lawy, które mogą się ruszać, mogą być ostre, itp. Często zdarza się okropny żużel który też nie pomaga w chodzeniu. Konieczne są też kremy z wysokim filtrem, na tej wysokości słońce operuje już bardzo mocno.


Pozdrawiam,
Arek Morales :ugeek:
Aron
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 4 maja 2011, 19:46
Lokalizacja: The World is Mine!

Re: Teide

Postprzez routetraveller » sobota, 8 lut 2014, 18:03

Krótki przewodnik wejścia na Teide i innych szlaków na Teneryfie:
trekkingbeyondthesea.blogspot.com
routetraveller
nowiciusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 8 lut 2014, 11:45

Re: Teide

Postprzez dynastia15 » wtorek, 4 mar 2014, 14:50

Witam,
Wybieram się w czerwcu pierwszy raz na Teneryfę i będę wchodzić z rodziną na Teide, czytam i czytam forum i inne strony w internecie ale nie mogę się dowiedzieć nigdzie jak to jest z tą rezerwacja on-line.
Jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedź
Mianowicie weszłam na stronę on-line do rezerwacji terminów pozwoleń, którą tu podajecie,wybrałam datę i godzinę podałam 3 osoby i krok następny wpisanie danych osobowych nazwiska,numery paszportów czy też dowodów osobistych i adres mailowy i po kliknięciu dalej pojawiła się strona details of your booking czyli szczegóły mojej rezerwacji z datą i godziną i osobami oraz numer permission i access password, czyli numer zezwolenia i hasło i tu moje pytanie czy to już wszystko ? czy to wystarczy ?czy to już jest to zezwolenie czy jeszcze przyjdzie coś na email? bo na razie na maila nic nie przyszło a na forum piszą coś o wysłaniu mailem skanów dokumentów...

Z góry dzięki za odpowiedzi .
dynastia15
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 3 mar 2014, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Teide

Postprzez lalus » poniedziałek, 28 kwi 2014, 08:32

Wydrukuj pozwolenie i tyle paszport i pozwolenie musisz mieć ze sobą przy bramce na górnej stacji kolejki. Nas strażnicy sprawdzili
Obejzyj krotki film z samego szczytu link jest kilkanaście postów wczesniej
Pozdrawiam
lalus
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 18:10

Re: Teide

Postprzez DanielS » piątek, 20 cze 2014, 21:53

Aktualnie trwa remont kolejki na Tajde, więc nie da się tam wjechać. Można za to narobić dużo zdjęć wokół, gdzie też jest mnóstwo pięknych widoków.
DanielS
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 23:42

Re: Teide

Postprzez jaceko » piątek, 11 lip 2014, 08:31

Witam wszystkich.
Do ostatniej chwili czekaliśmy z wyborem między Teneryfą a Lanzarote szukając dobrego lasta, więc i rezerwację robiłem na Teide bardzo późno.
Suma summarum ledwo udało mi się zmieścić w terminie między 29 stym majem a 12 stym czerwca, bo zostały najwcześniejsze terminy na 11 go. Zależało nam, więc musieliśmy wynająć auto, nie jak planowaliśmy na 8-9 dni, ale praktycznie na cały pobyt (w sumie dobrze, bo pod hotelem stał tylko w nocy :)).
Nie chcieliśmy czekać na ostatni dzień przed wylotem z wulkanem, więc zaryzykowaliśmy i wjechaliśmy kolejką 4-go.
Po zrobieniu szlaku 10 (http://www.telefericoteide.com/en/telef ... car-routes) podeszliśmy do furtki i zapytałem, czy wpuszczą nas tydzień przed terminem. Ten co siedział przy komputerze zaczął machać rękami i "stanowczo odmówił" każąc wrócić 11go.
No to pozamiatane - nie wydam drugi raz 50 EUR. Poszliśmy więc kawałek szlakiem 12, owoce, herbatka i pomyśleliśmy, że zapytamy, czy 11 go wpuszczą nas wcześniej niż między 15 a 17stą (rozważaliśmy zejście pieszo).
Podeszliśmy do furtki, podałem rezerwację (był inny pracownik), a on pyta o drugą osobę, zanim dobrze zapytałem. Zawołałem żonę i.... WESZLIŚMY! :D
Nie wiem, szczerze mówiąc czemu pierwszy tak się rzucał, przecież statystycznie to bez różnicy czy każdy precyzyjnie wejdzie w swoim terminie czy nie.
jaceko
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 10 lip 2014, 07:44

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » piątek, 11 lip 2014, 09:09

He he to jest Hiszpania i tzw hiszpański porządek
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez jaceko » piątek, 11 lip 2014, 15:45

Czy ktoś wie o co chodzi z tym, że na górze można być tylko godzinę?
Chodzi o stację kolejki czy szczyt? Byliśmy na górnej stacji ok 2,5 h. Ten napis zauważyłem 2 godziny po tym jak wysiedliśmy na gorze.
Nieco się stresowałem, że nie zjedziemy, ale nie było problemu.
Obrazek
jaceko
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 10 lip 2014, 07:44

Re: Teide

Postprzez kempin » sobota, 22 sie 2015, 12:20

Witam,
zarezerwowałem wejście na szczyt. Zaznaczyłem dla 2 osób, ale podczas wpisywania podałem:
- personal detail: na mnie
- group data (companion): również na mnie.

Myślałem że w następnym kroku będę musiał podać dane żony. Ale niestety jak się okazało pierwsze to osoba opiekun, a drugie to osoba towarzysząca.

Czy mogę zmienić osobę towarzyszącą?
Napisałem do nich maila. Jednak nie wiem czy odpowiedzą. Nie potwierdzili jeszcze rezerwacji drogą mailową. Mam nadzieję że to zrobią i że pozwolą naprawić oczywisty błąd pisarski.

Pozdrawiam.
kempin
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 28 lip 2015, 08:11

Re: Teide

Postprzez mdrmedia » sobota, 22 sie 2015, 14:34

nie powinno byc problemu
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Teide

Postprzez kempin » poniedziałek, 24 sie 2015, 14:18

Odpowiedzieli.

Dear Sir / Madam,
Bookings processed at the website (www.reservasparquesnacionales.es) cannot be modified it can only be canceled with your number and password. If you cannot do it, forget or lose this data, it is impossible to regain.

Best regards

Numer o którym piszą też niestety nie mam. Co za kraj :)
Byłem przekonany, że wszystko przyjdzie na maila.
Robiłem to w pośpiechu bo były ostatnie 2 wejściówki. Dlatego takie błędy.

Czy można jakoś uzyskać numer jeżeli go nie spisałem od razu?
kempin
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 28 lip 2015, 08:11

Re: Teide

Postprzez Martynka » piątek, 15 kwi 2016, 17:43

Witam!
Czy mogłabym liczyć na kogoś kto wchodził na szczyt Teide,by dokładnie opowiedział jak dokładnie wygląda sam etap przejścia przez bramki / kontrolę z okazaniem pozwolenia?
Czy po podejściu do wartownika pokazuje się numer rezerwacji i hasło wydrukowane na papierze i puszcza dalej? Czy sprawdza on w swoim komputerze / rejestrze dokładnie?
Bo chodzi o to ze moja zdolna przyjaciółka zarezerwowala wejście na Szczyt na dzień i godzinę która wstępnie planowalysmy , jednak na miesiąc później... <aplauz>
Zastanawiamy się teraz czy idzie jakoś wybrnąć z tej sytuacji.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Martynka
nowiciusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 12 kwi 2016, 22:28

Poprzednia strona

Powrót do Teneryfa - atrakcje turystyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron