Linia TRAVEL SERVICE

Linie lotnicze ...

Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez f-g » środa, 7 lis 2012, 01:10

To nowa linia, która wykonuje loty czarterowe z Warszawy na Teneryfę. Czy ktoś z Was już nią podróżował? Jakie wrażenia? W szczególności interesuje mnie czy jest sporo miejsca między fotelami i czy fotele szerokie, czy też ciasno i bardzo wąsko.

Sprawa bynajmniej nie tak błaha, bo jak się leci 6 godzin + to naprawdę przestrzeń ma znaczenie. Zwłaszcza chodzi mi o porównanie ze Small Planet i Enter Air. Z góry dzięki wielkie...
f-g
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 13:42

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez sander » sobota, 17 lis 2012, 01:05

latałem już nimi w różnych kierunkach, ciasno jak w większości czarterów...
sander
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 22:02

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez bozenaj102 » środa, 31 lip 2013, 18:49

Otóż wcale nie jest tak ciasno - lecieliśmy z Travelservice w lipcu. Na pewno jest trochę luźniej niż w Yesarwais i jakiejś portugalskiej (linii nie pamietam nazwy) z którą lecieliśmy z Tui w tamtym roku - różnica na prawdę odczuwalna zwłaszcza dla wysokich osób.
bozenaj102
nowiciusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 29 lip 2013, 23:15

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez zero56 » wtorek, 13 sie 2013, 19:26

Standardowo jak w każdych liniach, nie zauważyłem znaczącej różnicy.
zero56
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 12 sie 2013, 17:31

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez Bartek » wtorek, 13 sie 2013, 22:37

Jakie buro/posrednik/strona sprzedaje bilety tego przewoznika w PL? Interesuje mnie czarter Wawa-Teneryfa.
Bartek
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 9 sie 2013, 16:55

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez mdrmedia » piątek, 16 sie 2013, 18:15

Itaka ostatnio leciałem Warszawa - Teneryfa całkowity koszt biletu w 1 stronę 590 zł !!!!! :D :D :D :D
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez Bartek » piątek, 16 sie 2013, 20:28

Dziekuje za informacje. Super cena :) Wrzesniowe czartery z Rainbow Tours (w jedna strone) sa w przedziale 875-975.
Jutro zadzwonie do Itaki aby obadac dokladne terminy i ceny :)
Bartek
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 9 sie 2013, 16:55

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez mdrmedia » piątek, 16 sie 2013, 21:40

kupowanie biletów czarterowych to jak gra w loterie,..... trzeba mieć troche szczęscia
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez Bartek » sobota, 17 sie 2013, 13:19

No niestety w ITACE mozna kupic czartery tylko z niewielkim wyprzedzeniem - aktualnie na 22 i 29 sierpnia.
W Rainbow Tours mozna zamawiac dalsze terminy, ale ceny sa sporo wyzsze.
Poniewaz interesuje mnie koncowka wrzesnia to bede musial sledzic oferty i polowac :)
Bartek
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 9 sie 2013, 16:55

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez Kero » czwartek, 19 wrz 2013, 11:35

Bilety na przeloty czarterowe sprzedawane przez biura podróży zawsze dostępne są na krótko przed terminem. Biura nie czarterują lotów dla samych lotów tylko czarterują je dla swoich wczasów. Jeśli na krótko przed terminem nie mają nadziei na sprzedaż wczasów wówczas decydują się na sprzedaż samych przelotów.
Kero
 

Re: Linia TRAVEL SERVICE

Postprzez DanielS » piątek, 20 cze 2014, 22:16

Leciałem Travel Servis w obie strony. Z W-wy na Teneryfę (południe) lot trwał dokładnie 5 i pół godz. Z Teneryfy do Warszawy 5 godz. i 15min.
Jest to dokładny czas przelotu a nie odjęta godzina wynikająca z różnicy czasowej.
Samolot czysty, lot bardzo spokojny w obie strony, zero turbulencji, kanapki na pokładzie po 14zł, woda gratis. Pod sufitem monitorki pokazujące trasę przelotu i podstawowe informacje (wysokość, prędkość, temp. zewn.)

Wylot zawsze jest na dwa samoloty o jednym czasie. Najpierw startuje Boening 737-800 Travel Servis, za nim 5min. biało-niebieski Boening 737-800 Enter Air. Lądowanie jest też praktycznie o tym samym czasie (5min. różnicy). Travel pierszy, Enter drugi. Lecą prawie jeden za drugim całą trasę. Travel leci dalej od lini brzegowej Afryki i zakręca na Teneryfę często od zachodu, Enter natomiast od wschodu.


Uwaga :!: kiedy w samolocie macie wysunięte monitorki, patrzcie pod nogi na takie czarne kostki/skrzyneczki wielkości około 10/15cm .
My teraz lecieliśmy, i kiedy mijaliśmy Hiszpanię, byliśmy już prawie nad oceanem (czyli jeszcze docelowo 2 godz. lotu) zaczęło się z tej skrzynki iskrzyć. Doszło do zwarcia! Zawołałem członka załogi samolotu, ale oni stwierdzili,że gdyby doszło do zwarcia, wywaliłoby im błąd w kokpicie lub padł by bezpiecznik. I stwierdzili,że nic takiego się nie dzieje. Po chwili zaczęło się znowu iskrzyć :shock: Ponownie przyszedł członek załogi i jak zobaczył na własne oczy,że dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznej na pokładzie -po chwili wyłączono monitory ale lot kontynuowano. Po wyłączeniu monitorów iskrzenie ustało.

W drodze powrotnej, zapytałem obsługę samolotu Travel Servis, czy usterka została wyeliminowana. Odpowiedziano mi,że było to zwarcie w systemie monitorów i już jest OK.

Wracający z Teneryfy czekają na samolot z turystami z Polski. Samolot przylatuje,nowi turyści wysiadają, wsiadają nowi pasażerowie,samolot jest w tym czasie tankowany przez jakieś 30min. i wraca za chwilę do Polski.

Ogólnie chwalę sobie Travel Servis, samoloty dość świeże, załoga miła. Polecam. Tylko,myślałem wcześniej,że samolot na lot powrotny jest podstawiany z ich bazy na Kanarach, a tu takie zaskoczenie- przylatuje z Polski i już wraca. No ale cóż, pewnie tak to działa i jest bezpieczne.
DanielS
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 23:42


Powrót do Teneryfa - loty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości