Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

wasze rady

Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

Postprzez hubixxx » środa, 4 wrz 2013, 14:19

Na wstępie pragnę powitać wszystkich serdecznie.

Do rzeczy - wczoraj udało nam się wykupić z Itaką wczasy w Puerto de la Cruz po całkiem rozsądnej cenie. Jednak jak to z last minute jest, wszystko teraz robimy na szybko i mi przypadło zadanie planowania tygodniowego pobytu (od 5.09 do 12.09). Wstępnie zdecydowałem, że ze względu na nasze położenie na pewno bierzemy Loro Parque, Teide, Masce jako główne kierunki. W związku z czym mam parę pytań:
1. Czy Teide można połączyć ze spokojem wraz ze zwiedzaniem wschodniego wybrzeża czyli np: La Laguny czy Santa Cruz w ciągu jednego dnia zaliczając między 13-15 obiad w hotelu(czyli tak naprawdę mało wymyślna trasa Puerto de la Cruz - Teide - Puerto de la Cruz - La Laguna/Santa Cruz - Puerto de la Cruz)?
2. To samo się tyczy przypadku Masci oraz północno zachodniego szlaku?

Generalnie zdaję sobie sprawę, że wygląda to śmiesznie i trochę "po polsku", ale rzecz w tym, że jesteśmy dwójką studentów, która poza opłaconym pobytem w hotelu, wyżywieniem i lotem, będzie miała łącznie jakieś 350 - 400 euro (staż zaczyna się dopiero od października, więc przez wakacje wpadło mniej do kasy niż miało). Z czego 110 euro z góry pochłonie wynajem samochodu na okres pobytu + mam nadzieję, że na benzynę nie stracimy więcej niż 60 euro (obliczyłem, że powinniśmy zrobić jakieś 700 km - tutaj też konsultacja byłaby wskazana).
Dalej zastanawiałem się czy skoro nie mamy szans na zdobycie pozwolenia na wejście na Teide, to czy wjazd kolejką nadal ma sens? To samo tyczy się Masca, gdzie najprawdopodobniej pojechalibyśmy autem i zeszli na własną rękę. (50 euro od osoby za trekking to dla nas obecnie za dużo niestety, zwłaszcza biorąc pod uwagę wypożyczenie samochodu).
Co do posiłków to nie jesteśmy typem plażowiczów, którzy idą do stołówki i pałaszują wszystko na zapas - "bo all inclusive" - możemy odpuścić posiłek, chodzi o to, że po prostu zjeść i tak pewnie trzeba, a przynajmniej zakupy spożywcze ograniczą się wtedy do napojów, kawki czy deseru.

Co do reszty, jestem nadal w trakcie lektury, zwłaszcza jeśli chodzi o miasteczka północno-zachodniego i południowego wybrzeża więc wybaczcie moje ogólnikowe podejście, ale czy są jeszcze jakieś koszty do poniesienia w trakcie zwiedzania, o których wiecie, a my jeszcze do nich nie dotarliśmy?

Z góry dzięki za pomoc, po prostu staram się teraz tak to wszystko zrobić by przy ograniczonych środkach zobaczyć jak najwięcej z tej cudownej wyspy. A z tego co zdążyłem popodliczać to najprawdopodobniej zrezygnowanie z auta na korzyść autobusu jest nieopłacalne?
hubixxx
nowiciusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 3 wrz 2013, 21:57

Re: Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

Postprzez mdrmedia » środa, 4 wrz 2013, 15:09

Bez auta nic nie zrobisz..!!!! podstawa to auto i im na dłuzej wezmiesz tym taniej, a autobusy są dosyc drogie jak na takie trasy po wyspie, poza tym czas ....
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

Postprzez wisienka » środa, 4 wrz 2013, 16:00

Hej

Szperając teraz przed wyjazdem i szukając informacji o Teneryfie znalazłam dobre źródło informacji które może być świetnym dopełnieniem teberyfa24.pl :))))))))))),a mianowicie oficjalna strona turystyczna Teneryfy .

http://www.turismodecanarias.com/wyspy- ... -teneryfa/
http://www.webtenerife.co.uk/

naprawdę jest tam wiele informacji które pomogą każdemu zaplanować pobyt.
Znaleźć tam mozna róźne ciekawostki o wyspie ,legendy ,informacje o lokalnych wydarzeniach kulturalnych ,kuchni :)
Może popytajcie gdyby ktos leciał w tym samym terminie możecie razem wyając samochód i podzielic koszty wynajmu !!!!!!

Pozdrawiam
Wisienka
wisienka
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 27 sie 2013, 11:42

Re: Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

Postprzez hubixxx » środa, 4 wrz 2013, 18:40

Dzięki wielkie Wisieńko, już przeglądam ;-) Na szczęście geografię Hiszpanii miałem parę lat temu w szkole więc trochę się pamięta, ponadto przewodnik Pascala sobie w Empiku znalazłem - jakby co, to polecam, gdyby ktoś się zastanawiał (jeden z tańszych, ale wydany w 2012, a nie 2010, w dodatku bardzo przejrzysty). Już nie mogę się doczekać. Swoją drogą leciał ktoś z Was już liniami Travel Service?
hubixxx
nowiciusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 3 wrz 2013, 21:57

Re: Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

Postprzez wisienka » czwartek, 5 wrz 2013, 11:34

nie ma za co :)
sa tam may przydatne które mozna podukować bo sa gotowe pdf zwłaszcza że planujecie wynając autko :)!!!!
Pozdrawiam
Wisienka
wisienka
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 27 sie 2013, 11:42

Re: Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

Postprzez Kero » sobota, 7 wrz 2013, 13:26

Teraz to już późno ale jeśli idzie o mapy to już na lotnisku rozdają za darmo.
Kero
 

Re: Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

Postprzez wisienka » poniedziałek, 9 wrz 2013, 14:46

dla mnie nie ja dopiero 12 /09 z rana melduje się na wyspie :)
dziękuję
Wisienka
wisienka
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 27 sie 2013, 11:42

Re: Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

Postprzez machonski2 » poniedziałek, 16 wrz 2013, 17:47

dzieki za porady

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
folia pre-strech,kursy języka rosyjskiego
Ostatnio edytowano środa, 6 sie 2014, 11:32 przez machonski2, łącznie edytowano 2 razy
machonski2
nowiciusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 16 wrz 2013, 15:30

Re: Kilka porad dla last minutowców - Last Minute

Postprzez wisienka » piątek, 20 wrz 2013, 15:25

hej :)
jak jest jeśli chodzi o mapy :) to są ogólno dostępne .....
w hotelach, informacji turystycznej, na lotnisku,
rezydenci rozdają je również !!!!!
Uwaga świetne mapy i informacje są również na stronie

http://www.turismodecanarias.com/wyspy- ... -teneryfa/
http://www.webtenerife.co.uk/tenerife-maps/


Uwaga -strona z możliwością uzyskania pozwolenia na wejście na sam szczyt wulkanu
lepiej to zrobić z dużym wyprzedzeniem bo ciężko z terminami jest ograniczona liczba osób która może wejść w ciągu jednego dnia

http://www.reservasparquesnacionales.es ... 2&act=%201

Pozdrawiam
wisienka
wisienka
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 27 sie 2013, 11:42


Powrót do Teneryfa - ceny, zwyczaje, dobre rady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron