Gdzie na Teneryfę?

wasze rady

Gdzie na Teneryfę?

Postprzez sheryll » poniedziałek, 13 sty 2014, 14:30

Witam wszystkich,
jestem na forum od paru miesięcy. Zastanawiam się wraz z żoną gdzie spędzić rocznicę ślubu. Byliśmy w kilku biurach podróży i mamy mętlik w głowie. Chcemy spędzić na Teneryfie około 7 dni w kwietniu w okolicach 10tego, tylko nie wiemy czy północ czy południe. Jesteśmy młodzi, ale raczej szukamy spokoju - nie interesują nas nocne kluby, dyskoteki itp. Raczej nastawiamy się aby zwiedzić wyspę i kilka dni poplażować. Wszyscy odradzają nam północ, bo zimno, wieje itp. Wiemy z grubsza co chcemy zobaczyć i mamy wstępną trasę zaplanowane - problem tylko gdzie zamieszkać przez te 7 dni.
Nie wiemy na co się zdecydować - będę wdzięczny za wszelkie sugestie, namiary itp. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
sheryll
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 13 lis 2013, 23:59

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez mdrmedia » poniedziałek, 13 sty 2014, 14:43

Tylko południe wyspy i najlepiej w okolicach Costa Adeje np Gran Hotel Costa Adeje idealnie nadaje sie na taką rocznice
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez strzecha » wtorek, 14 sty 2014, 01:27

polecam północ na tak wielką uroczystość,ominiesz pijanych angoli,tłum ruskich patriotów i poznasz prawdziwe uroki Teneryfy
strzecha
 
Posty: 47
Dołączył(a): czwartek, 21 cze 2012, 18:52

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez sheryll » wtorek, 14 sty 2014, 10:06

No właśnie sam już nie wiem co wybrać...
Byłem 2 razy w Chorwacji w miejscowości Pag - o ile się ktoś orientuje - dla mnie rewelacja - spokój, mało ludzi, nie ma tłumów na plażach, nie ma blokowisk hotelowych. Uwielbiam mieć możliwość wyjścia na plaże i nie stresowanie się czy będzie jeszcze miejsce. Nie dla mnie siedzenie w hotelowym basenie, saunie czy spa. Hotel ma być czysty, ma to być głównie baza wypadowa, może być bez wyżywienia, miło jak będzie jakiś balkonik z widokiem, żeby po przebudzeniu zerknąć na otoczenie (przyrodę). Widzę, że turystycznie rozwinięte jest południe teneryfy - jeśli chodzi o oferty biur podróży. Tylko się zastanawiam czy mieszkać na południu skoro i tak wiecej rzeczy chce zobaczyć właśnie na północy? Na pewno chciałbym zobaczyć wulkan, loro park, motylarnie, stolice, piramidy, wąwóz i jeszcze kilka rzeczy, które gdzieś sobie żona wynotowała, a mnie uciekły;)
Przed wyjazdem do Chorwacji też odradzano mi Pag, że tam nie ma co robić, jest nudno itd i wszyscy polecali miejscowości takie jak Makarska, Baska Voda, Brela, Hvar itp. Uparłem się i wybrałem Pag i nie żałuję - byłem tam 2 krotnie pojechałbym i 3 raz w rocznicę, ale w kwietniu za zimno na kąpiele;) Kwiecień to podobno tylko Kanary albo kraje muzułmańskie no i wybraliśmy Kanary. Tylko teraz nie możemy się zdecydować gdzie dokładniej;)
sheryll
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 13 lis 2013, 23:59

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez MartaLeszno » wtorek, 14 sty 2014, 15:42

Na trzymanie się za łapkę, fajne drinki pod figowcami i hiszpańską muzykę : tylko Puerto. Miło i spokojnie. Spędzaliśmy tam moje listopadowe urodziny i było super! Pozdrawiam.
Miłego wypoczynku / trochę zazdroszczę :)/.
Marta
MartaLeszno
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 3 wrz 2012, 22:40

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez magddaaaa » środa, 15 sty 2014, 15:32

Mimo wszystko wybrałabym południe. W kwietniu tłumów turystów na plażach nie będzie. Poza tym masz ich mnóstwo do wyboru, ale właśnie tylko na południu. Plaża na północy w Puerto de la cruz wcale mnie nie zachwyciła. Poza tym z południa jest wszędzie dobry dojazd i będziesz mógł spokojnie zwiedzić północ. Poza tym na południu masz zawsze dobrą, słoneczną pogodę. Ja na północy spotkałam wiatr, czarne chmury i opady deszczu.
magddaaaa
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek, 24 cze 2013, 12:08

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez Megi36 » niedziela, 16 lut 2014, 15:48

magddaaaa napisał(a):Mimo wszystko wybrałabym południe. W kwietniu tłumów turystów na plażach nie będzie. Poza tym masz ich mnóstwo do wyboru, ale właśnie tylko na południu. Plaża na północy w Puerto de la cruz wcale mnie nie zachwyciła. Poza tym z południa jest wszędzie dobry dojazd i będziesz mógł spokojnie zwiedzić północ. Poza tym na południu masz zawsze dobrą, słoneczną pogodę. Ja na północy spotkałam wiatr, czarne chmury i opady deszczu.


Ja też będę tam w kwietniu. Zdecydowałam się na południe wyspy, ponieważ już tam byłam i bardzo mi się podobało (cieplej niż na północy). Drugi powód: obecna pogoda na TF - jest tam długoterminowe załamanie pogody (może do kwietnia wszystko się unormuje :-)). Dlatego znów zdecydowałam się na południe, gdzie jest więcej dni słonecznych niż na północy. Tym razem nasz wybór padł na Los Cristianos.
Jeśli chcecie wypoczywać z dala od turystów, to tego miejsca nie polecam: jest tu dużo sklepów, hoteli, ulic, port itp., więc turyści spacerują.
Aczkolwiek to kwiecień, nie lipiec czy sierpień, więc powinno być spokojniej niż latem.
Los Cristianos jest doskonałą bazą wypadową do innych miast (przystanek autobusowy, port). W ubiegłym roku byłam w Playa de Americas - i gdy chciałam samodzielnie pojechać do Los Gigantes, to musiałam dreptać ponad pół godz. do najbliższego przystanku autobusowego.
Ponadto chcę być bliżej plaży Las Vistas, która jest niedaleko hotelu Sol Princesa Dacil (gdzie obecnie będę) a daleko od hotelu Sol de Tenerife (gdzie byliśmy w ubiegłym roku). Wiadomo-każdy ma własne priorytety, więc trudno cokolwiek doradzić :-). Pozdrawiam
Megi36
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek, 2 sty 2014, 14:52

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez sheryll » niedziela, 16 lut 2014, 20:11

Poważnie zastanawiam się nad okolicą Los Gigantes - chyba, że szukać jeszcze bardziej na południu?
Chciałbym się zmieścić w 3k za osobę.
Widzę, że tanie oferty są też w okolicy lotniska...
sheryll
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 13 lis 2013, 23:59

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez mdrmedia » niedziela, 16 lut 2014, 20:15

Los Gigantes może być ale i tak musicie miec auto aby jechać na normalną plaże w los Gigantes jest tylko ciemno siwa plaża prawie czarna
mdrmedia
Administrator
 
Posty: 1792
Dołączył(a): czwartek, 15 lip 2010, 23:11
Lokalizacja: Teneryfa - Tenerife

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez newynham65 » wtorek, 18 lut 2014, 13:55

Be Live Playa La Arena, Puerto de Santiago,polecam lece 29 kwietnia na 10dni,plaza czarna ale widoki z hotelu i okolica poprostu wymiata.dobra baza wypadowa na wycieczki .poczytaj opinie sa zdecydowanie swietne.
newynham65
nowiciusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 16 lut 2014, 14:20

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez sheryll » wtorek, 18 lut 2014, 14:13

No widzę, że rewelacja - tylko, że to już nie moja półka... nie wyskrobie tyle niestety;(
Szkoda, że nie ma innych opcji żywieniowych - może było by taniej...
sheryll
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 13 lis 2013, 23:59

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez kamyk1988 » wtorek, 18 lut 2014, 14:18

Witam
http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review- ... lands.html
Ja bylem w tym hotelu w Callao Salvaje w listopadzie w zeszlym roku i moge w 100 prc polecic. Pokoje czyste, sprzatane co drugi dzien, kazdy apartament jest z widokiem na ocean i La Gomere, nie bylo tlumow turystow, na plazy prawie nikogo, spokojna okolica na poludniu wyspy, moim zdaniem idealne miejsce wypadowe, do ktorego nam ten hotel sluzyl. Nie moge jedynie nic powiedziec o jedzeniu w hotelu poniewaz stolowalismy sie w restauracjach, ktorych w Callao jest kilkanascie, a ceny w nich sporo nizsze niz w popularniejszych kurortach.
Mam nadzieje, ze pomoglem ;)
kamyk1988
nowiciusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 17 sty 2014, 16:41

Re: Gdzie na Teneryfę?

Postprzez newynham65 » wtorek, 18 lut 2014, 14:19

ja kupowalem tydzien temu 5x 10 dni All Inclusive z transferem z i do wyszlo po 600 funtow , widok oczywiscie na ocean na wysokich pietrach,jedziemy w 5 ludzi oj bedzie sie dzialo,to wychodzi po 3 tys plz jak sie niemyle
newynham65
nowiciusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 16 lut 2014, 14:20


Powrót do Teneryfa - ceny, zwyczaje, dobre rady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron